Challenger Liberec: Pięć kwadransów i deblowa porażka Adama Majchrowicza

Adam Majchrowicz i partnerujący mu Sander Arends na ćwierćfinale zakończyli występ w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Libercu. W środę pokonali ich 6:4, 7:5 Ariel Behar i Dino Marcan.

Rafał Smoliński

Obie pary wypracowały w środę po siedem break pointów, ale w każdym secie to rozstawieni z drugim numerem Urugwajczyk i Chorwat okazali się lepsi o jedno przełamanie. Po 75 minutach Ariel Behar i Dino Marcan zwyciężyli Adama Majchrowicza i Sandera Arendsa 6:4, 7:5.

Kolejnych rywali poznali Mateusz Kowalczyk i Kamil Majchrzak. I nie zostali nimi najwyżej rozstawieni Andre Begemann i Julian Knowle, ponieważ w środę przegrali z duetem Zdenek Kolar i Robin Stanek 6:4, 2:6, 7-10. To właśnie Czesi będą w czwartek przeciwnikami Polaków w pojedynku o półfinał zawodów Svijany Open.

Svijany Open, Liberec (Czechy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
środa, 3 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Ariel Behar (Urugwaj, 2) / Dino Marcan (Chorwacja, 2) - Adam Majchrowicz (Polska) / Sander Arends (Holandia) 6:4, 7:5