WTA Cincinnati: Pewne zwycięstwa Kerber i Muguruzy, Switolina nie skorzystała z okazji

Andżelika Kerber i Garbine Muguruza po dwusetowych zwycięstwach awansowały do III rundy turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati. Z zawodami w stanie Ohio pożegnała się już jednak rozstawiona z "17" Elina Switolina.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / TANNEN MAURY

Po dwusetowym zwycięstwie nad Kateryną Bondarenko w I rundzie Kristinie Mladenović wyraźnie zabrakło czasu na regenerację, by w pełni sił powalczyć o drugie środowe zwycięstwo. Kilka godzin później znów pojawiła się na korcie w Cincinnati i w ekspresowym tempie przegrała partię otwarcia pojedynku z Andżeliką Kerber.

Więcej wyrównanej walki pojawiło się w drugiej odsłonie, jednak jej końcówka również należała do Niemki. O awans do ćwierćfinału wiceliderka rankingu WTA zmierzy się z Barborą Strycovą, która pokonała rozstawioną z "14" Samanthę Stosur.

Równie pewnie ze swoimi przeciwniczkami poradziły sobie Garbine Muguruza i Carla Suarez. Mistrzyni Rolanda Garrosa w dwóch setach pokonała Coco Vandeweghe, a konkurująca z 27-latką z Gran Canarii Alize Cornet skreczowała przy stanie 2:6, 0:1.

Wydawało się, że to Elina Switolina zyska najbardziej na wycofaniu się z turnieju Serena Williams. Według pierwotnej wersji drabinki Ukrainka miała się zmierzyć z Amerykanką już w II rundzie, ale po zmianach 21-latka z Odessy zyskała 17. numer rozstawienia i wolny los.

Niespodziewanie przygoda podopiecznej Justine Henin z zawodami w Cincinnati zakończyła się już po pierwszym meczu i przegranej z Darią Gawriłową. Australijka musiała przebijać się do głównej drabinki przez eliminacje, a w czwartek czeka ją walka z Simoną Halep o jedno z miejsc w ćwierćfinale.

Dwie piłki meczowe obroniła w środową noc rozstawiona z "ósemką" Dominika Cibulkova. Słowaczka znalazła się w opałach w 10. gemie trzeciego seta pojedynku z Johanną Larsson, ale zażegnała niebezpieczeństwo, by triumfować ostatecznie 6:7(5), 6:4, 7:5. Tym samym tenisistka z Bratysławy po raz czwarty z rzędu wróciła ze stanu 0-1 w setach i pokonała reprezentantkę Szwecji. W czwartek Cibulkova spotka się z Węgierką Timeą Babos.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)

Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 7) - Alison Riske (USA) 3:6, 6:3, 6:1
Dominika Cibulkova (Słowacja, 8) - Johanna Larsson (Szwecja, LL) 6:7(5), 6:4, 7:5
Carla Suarez (Hiszpania, 9) - Alize Cornet (Francja) 6:2, 1:0 i krecz
Johanna Konta (Wielka Brytania, 10) - Donna Vekić (Chorwacja, Q) 6:2, 6:3
Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 12) - Łesia Curenko (Ukraina) 6:3, 6:0
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 16) - Kurumi Nara (Japonia, Q) 7:6(5), 6:1
Barbora Strycova (Czechy) - Samantha Stosur (Australia, 14) 7:6(11), 6:3
Daria Gawriłowa (Australia) - Elina Switolina (Ukraina, 17) 6:2, 6:2

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Cincinnati?