WTA Cincinnati: Pierwszy półfinał Garbine Muguruzy od Rolanda Garrosa

Garbine Muguruza pokonała Timeę Babos 6:4, 6:3 i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Cincinnati. Jej kolejną rywalką będzie Karolina Pliskova.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / TANNEN MAURY

Garbine Muguruza awansowała w piątek do pierwszego półfinału od zakończonego na początku czerwca Rolanda Garrosa. Hiszpanka pokonała kwalifikanktę Timeę Babos, która tuż przed rozpoczęciem starcia mogła się pochwalić zaledwie jednym zwycięstwem w starciu z tenisistkami notowanymi w Top 10. W 2014 roku okazała się lepsza od Simony Halep w ramach rozgrywek Pucharu Federacji.

To Muguruza jako pierwsza przełamała notowaną obecnie na 41. miejscu Babos i objęła prowadzenie 3:2, a nieco później 4:2. Bardzo ważny okazał się challenge, o który Hiszpanka poprosiła w ósmym gemie. Wówczas przy stanie 4:3 na swoją korzyść broniła break pointa. Okazało się, że piłka, która została wywołana jako autowa, zahaczyła o linię. 22-latka urodzona w Caracas odetchnęła z ulgą i zdołała dowieźć przewagę do końca seta. W trakcie przerwy między odsłonami u jej boku pojawił się Sam Sumyk, chwalący ją i zagrzewający do dalszej walki.

Druga odsłona miała podobny przebieg, co pierwsza, ponieważ Muguruza ponownie w piątym gemie przełamała Babos. Hiszpanka świetnie spisywała się przy oddalaniu break pointów - w sumie w całym pojedynku obroniła wszystkie trzy szanse dla rywalki. Po godzinie i 29 minutach mecz dobiegł końca, gdy Węgierka posłała prosty bekhend daleko w aut, po raz drugi w partii oddając własne podanie.

We wcześniejszych latach Muguruza nie była w stanie odnieść ani jednego zwycięstwa na kortach w stanie Ohio. - Czuję się wyjątkowo, ponieważ wcześniej nie potrafiłam wygrać tutaj meczu. Nie wiem, dlaczego tak się działo, jednak w końcu mi się udało - powiedziała Hiszpanka, której kolejną rywalką będzie Karolina Pliskova.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,809 mln dolarów
piątek, 19 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej
:

Garbine Muguruza (Hiszpania, 4) - Timea Babos (Węgry, Q) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)