US Open: finał eliminacji nie dla Pauli Kani

Paula Kania odpadła w II rundzie eliminacji wielkoszlemowego US Open i nie zagra o miejsce w głównej drabince. Polka przegrała w trzech setach z Janą Cepelovą.

Kacper Kowalczyk
Paula Kania WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Paula Kania

Dotychczas Pauli Kani tylko raz udało się przejść przez nowojorskie eliminacje - w 2014 roku w I rundzie głównej drabinki przegrała z Qiang Wang. Tym razem sosnowiczanka zatrzymała się jeszcze przed finałem kwalifikacji, po porażce z Janę Cepelovą.

Po przełamaniu w gemie otwarcia Polka szybko odrobiła straty i zaczęła budować własną przewagę. Kiedy wyszła na prowadzenie 4:2, mecz został przerwany z powodu opadów deszczu. Po godzinie przerwy Kani pozostało tylko dokończyć dzieła. Przy grze gem za gem sosnowiczanka zakończyła partię wynikiem 6:4.

W kolejnych dwóch odsłonach ponownie to Cepelova już na samym początku obejmowała prowadzenie, by po chwili je stracić, jednak tym razem końcówki setów przebiegały pod dyktando drabinkowej "12".

Po ponad dwóch godzinach walki Słowaczka wygrała 4:6, 6:3, 6:3 i awansowała do finału eliminacji, w którym spotka się z Barbara Haas, rozstawioną z "29".