Cykl ITF: Katarzyna Piter bez straty seta w półfinale we Włoszech

Katarzyna Piter zwyciężyła Szwajcarkę Conny Perrin 6:3, 6:3 i awansowała do półfinału turnieju ITF na kortach ziemnych we włoskiej Bagnatice.

Rafał Smoliński
Katarzyna Piter East News / Katarzyna Piter

W pierwszej partii tenisistka z Poznania zdobyła decydujące przełamanie w ósmym gemie. W drugim Conny Perrin (WTA 244) wyszła już na 3:0, lecz przegrała sześć kolejnych gemów. Po 102 minutach oznaczona piątym numerem Polka pokonała wyżej klasyfikowaną od siebie o 41 pozycji w światowym rankingu Szwajcarkę 6:3, 6:3.

Katarzyna Piter (WTA 285) o miejsce w finale zawodów ITF w Bagnatice powalczy w sobotę (początek o godz. 18:00) z grającą z "siódemką" Hiszpanką Olgą Saez Larrą (WTA 297), która w piątkowy wieczór pokonała 5:7, 6:4, 6:2 Austriaczkę Julię Grabher (WTA 321).