WTA New Haven: Johanna Larsson zatrzymana, największy finał Eliny Switoliny

Ukrainka Elina Switolina pokonała 6:4, 6:2 Szwedkę Johannę Larsson i awansowała do finału turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w New Haven.

PAP/EPA / ANDRE PICHETTE

Elina Switolina (WTA 23) w drodze do finału wyeliminowała trzy Rosjanki. Najtrudniejszą jej rywalką okazała się Daria Kasatkina, która urwała jej seta w I rundzie. Jewgieniji Rodinie i Jelenie Wiesninie Ukrainka oddała po cztery gemy. W półfinale 21-latka z Charkowa pokonała 6:4, 6:2 Johannę Larsson (WTA 62). W I secie Szwedka mogła z 3:5 wyrównać na 5:5. Przy 3:5 obroniła trzy piłki setowe, a następnie miała break pointa na 5:5. W II partii Switolina od 1:2 zdobyła pięć gemów z rzędu.

W trwającym 76 minut spotkaniu Switolina zaserwowała cztery asy i wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Ukraince zanotowano 22 kończące uderzenia i 21 niewymuszonych błędów. Przy siatce zdobyła 10 z 15 punktów. Larsson naliczono 14 piłek wygranych bezpośrednio i 24 pomyłki.

Szwedka w eliminacjach przegrała z Ana Konjuh , ale weszła do głównej drabinki jako szczęśliwa przegrana. Odprawiła Timeę Bacsinszky, Shelby Rogers i Robertę Vinci. Dzięki temu Larsson wystąpiła w trzecim półfinale w 2016 roku, ale dwa poprzednie zanotowała w turniejach niższej rangi, International (Hobart i Bastad). Ukrainka powalczy o piąty tytuł w karierze w głównym cyklu (Baku 2013 i 2014, Marrakesz 2015, Kuala Lumpur 2016). Switolina wszystkie dotychczasowe finały wygrała, w New Haven osiągnęła największy. Sobotnią przeciwniczką Ukrainki będzie o godz. 22:00 polskiego czasu Agnieszka Radwańska.