WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

US Open: kwalifikacje dobiegły końca, Agnieszka Radwańska poznała rywalkę

Jessica Pegula będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w I rundzie rozpoczynającego się w poniedziałek wielkoszlemowego US Open 2016. Amerykanka udanie przeszła w piątek trzystopniowe eliminacje.
Kacper Kowalczyk
Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / TANNEN MAURY

Większość tenisistek poznała swoje rywalki w I rundzie już podczas losowania, jednak kilka z nich musiało zaczekać z układaniem taktyki na swój pierwszy tegoroczny mecz w Nowym Jorku aż do zakończenia trzystopniowych eliminacji. W tym gronie znalazła się także Agnieszka Radwańska.

Po dodatkowym losowaniu okazało się, że pierwszą przeciwniczką Polki w tegorocznym US Open będzie Jessica Pegula, która w decydującym o awansie do głównej drabinki pojedynku pokonała Risę Ozaki. Jeśli rozstawionej z "czwórką" krakowiance uda się pokonać reprezentantkę gospodarzy, w II rundzie będzie ją czekać starcie z Brytyjką, bowiem Naomi Broady zmierzy się z Laurą Robson.

Interesująco zapowiada się spotkanie Karoliny Woźniackiej z Taylor Townsend, która jak burza przeszła przez turniej eliminacyjny, oraz wewnątrzrumuński pojedynek Sorany Cirstei i Any Bogdan. Po wycofaniu się Sloane Stephens w drabince pojawiło się miejsce dla "szczęśliwej przegranej". Skorzystała z niego Alison van Uytvanck i w I rundzie zmierzy się z inną zawodniczką z kwalifikacji, Yafan Wang.

Wśród mężczyzn aż 18 tenisistów z eliminacji uzupełniło drabinkę, w tym dwóch przegranych w III rundzie, Daniel Brands i Jozef Kovalik. Pełnoprawny awans uzyskali m.in. bracia Christian i Ryan Harrisonowie oraz 37-letni Radek Stepanek, który będzie pierwszym rywalem rozstawionego z "30" Gillesa Simona.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród w eliminacjach singla 1,938 mln dolarów

III runda eliminacji gry pojedynczej kobiet:

piątek, 26 sierpnia

Kristina Kucova (Słowacja, 1) - Sara Sorribes (Hiszpania, 25) 6:2, 6:3
Ying-Ying Duan (Chiny, 2) - Rebecca Peterson (Szwecja, 24) 7:5, 6:3
Montserrat Gonzalez (Paragwaj) - Wiktorija Tomowa (Bułgaria) 6:1, 2:6, 7:5
Nadia Podoroska (Argentyna) - Donna Vekić (Chorwacja, 4) 6:4, 6:3
Elise Mertens (Belgia, 27) - Kristie Ahn (USA) 6:1, 6:4
Mandy Minella (Luksemburg, 6) - Eri Hozumi (Japonia) 6:3, 6:1
Catherine Bellis (USA) - Alison van Uytvanck (Belgia, 7) 6:2, 6:7(5), 6:2
Yafan Wang (Chiny) - Xinyun Han (Chiny, 19) 6:2, 6:7(2), 6:4
Taylor Townsend (USA) - Jennifer Brady (USA, 18) 7:5, 6:4
Jessica Pegula (USA, 28) - Risa Ozaki (Japonia, 10) 4:6, 6:0, 6:3
Ana Bogdan (Rumunia, 11) - Francoise Abanda (Kanada) 6:2, 3:6, 6:2
Barbara Haas (Austria, 29) - Jana Cepelova (Słowacja, 12) 6:2, 6:4
Richel Hogenkamp (Holandia) - Asia Muhammad (USA) 7:5, 2:6, 6:2
Antonia Lottner (Niemcy) - Myrtille Georges (Francja) 6:2, 6:3
Laura Robson (Wielka Brytania, WC) - Tatjana Maria (Niemcy, 15) 7:6(5), 6:1
Aleksandra Krunić (Serbia) - Elica Kostowa (Bułgaria) 2:6, 6:1, 7:6(2)

Losowanie kwalifikantek w turnieju głównym:

Antonia Lottner (Niemcy, Q) - Vania King (USA, WC)
Annika Beck (Niemcy) - Nadia Podoroska (Argentyna, Q)
Timea Babos (Węgry, 31) - Barbara Haas (Austria, Q)
Heather Watson (Wielka Brytania) - Richel Hogenkamp (Holandia, Q)
Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Jessica Pegula (USA, Q)
Naomi Broady (Wielka Brytania) - Laura Robson (Wielka Brytania, Q)
Montserrat Gonzalez (Paragwaj, Q) - Danka Kovinić (Czarnogóra)
Nicole Gibbs (USA) - Aleksandra Krunić (Serbia, Q)
Maria Sakkari (Grecja) - Ying-Ying Duan (Chiny, Q)
Sorana Cirstea (Rumunia) - Ana Bogdan (Rumunia, Q)
Taylor Townsend (USA, Q) - Karolina Woźniacka (Dania)
Andrea Petković (Niemcy) - Kristina Kucova (Słowacja, Q)
Elise Mertens (Belgia, Q) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 3)
Alison van Uytvanck (Belgia, LL) - Yafan Wang (Chiny, Q)
Mandy Minella (Luksemburg, Q) - Elina Switolina (Ukraina, 22)
Catherine Bellis (USA, Q) - Viktorija Golubić (Szwajcaria)

III runda eliminacji gry pojedynczej mężczyzn:

piątek, 26 sierpnia

Alessandro Giannessi (Włochy) - Tobias Kamke (Niemcy, 22) 7:5, 6:1
Christian Harrison (USA, WC) - Steven Diez (Kanada) 1:6, 6:4, 6:2
Karen Chaczanow (Rosja, 3) - Noah Rubin (USA) 6:3, 4:6, 6:4
Guido Andreozzi (Argentyna, 19) - Daniel Brands (Niemcy) 4:6, 6:2, 6:1
Jan Satral (Czechy) - Aleksandr Niedowiesow (Kazachstan) 6:3, 7:5
Steve Darcis (Belgia, 6) - Enrique Lopez-Perez (Hiszpania) 6:3, 4:6, 7:6(8)
Marton Fucsovics (Węgry) - Lorenzo Giustino (Włochy) 7:6(2), 6:1
Thomas Fabbiano (Włochy, 8) - Alejandro Gonzalez (Kolumbia) 6:3, 6:7(1), 6:3
Radek Stepanek (Czechy, 9) - Axel Michon (Francja) 6:4, 6:3
Guilherme Clezar (Brazylia) - Alexander Sarkissian (USA) 6:4, 7:6(5)
Ryan Harrison (USA, 11) - Henri Laaksonen (Szwajcaria) 6:3, 6:2
Ilja Iwaszka (Białoruś) - Matthias Bachinger (Niemcy) 6:4, 6:3
Saketh Myneni (Indie, 26) - Peda Krstin (Serbia) 6:3, 6:0
Jared Donaldson (USA, 14) - Santiago Gonzalez (Kolumbia, 18) 6:2, 6:2
Marco Chiudinelli (Szwajcaria, 27) - Jozef Kovalik (Słowacja, 15) 7:6(5), 7:5
Mischa Zverev (Niemcy, 16) - Sekou Bangoura (USA, WC) 6:4, 6:2

Losowanie kwalifikantów w turnieju głównym:

Jiri Vesely (Czechy) - Saketh Myneni (Indie, Q)
James Thompson (Australia) - Steve Darcis (Belgia, Q)
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 9) - Guido Andreozzi (Argentyna, Q)
Vasek Pospisil (Kanada) - Jozef Kovalik (Słowacja, LL)
Mischa Zverev (Niemcy, Q) - Pierre-Hugues Herbert (Francja)
Guilherme Clezar (Brazylia, Q) - Marco Chiudinelli (Szwajcaria, Q)
Jan Satral (Czechy, Q) - Mackenzie McDonald (USA, WC)
Marton Fucsovics (Węgry, Q) - Nicolas Almagro (Hiszpania)
Adrian Mannarino (Francja) - Ryan Harrison (USA, Q)
Pablo Carreno (Hiszpania) - Ilja Iwaszka (Białoruś, Q)
Alexander Zverev (Niemcy, 27) - Daniel Brands (Niemcy, LL)
Denis Kudla (USA) - Alessandro Giannessi (Włochy, Q)
Karen Chaczanow (Rosja, Q) - Thomas Fabbiano (Włochy, Q)
Christian Harrison (USA, Q) - Paul-Henri Mathieu (Francja)
Jared Donaldson (USA, Q) - David Goffin (Belgia, 12)
Gilles Simon (Francja, 30) - Radek Stepanek (Czechy, Q)

ZOBACZ WIDEO: Mistrzyni olimpijska zachwycona wyczynem Anity Włodarczyk. "To deklasacja!"

Ile setów potrwa pojedynek Agnieszki Radwańskiej z Jessicą Pegulą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • LoveDelpo 0
    CiCi Bellis znów pokazuję że w seniorach juz moze ogrywac solidne zawodniczki. Bardzo sie ciesze ze wyszla z tych eliminacji.
    Najbardziej szkoda mi, Noaha Rubina, kibicuje mu mocno, i liczylem ze znow zagosci w glownej drabince szlema. Szkoda.
    No i Opelka mial kontuzje, mialby szanse wyjsc.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Golan 0
    ciekawe bo brzmi jak piguła?
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×