US Open: Serena Williams wyprzedziła Rogera Federera na liście wszech czasów. Amerykanka zagra z Simoną Halep

Serena Williams pokonała w poniedziałek Jarosławę Szwiedową 6:2, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open 2016. Amerykanka wyprzedziła również Rogera Federera na liście wszech czasów.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / PETER FOLEY

Serena Williams wygrała w poniedziałek 308. mecz w turnieju wielkoszlemowych i wyprzedziła tym samym Rogera Federera na liście wszech czasów. Amerykanka została samotną liderką w tym zestawieniu - Czuję się niesamowicie - powiedziała Serena. - To właśnie na tych kortach wszystko się zaczęło.

Aż trudno uwierzyć, że przez cztery dotychczasowe spotkania na nowojorskich kortach Williams zaledwie raz musiała bronić break pointa - w pojedynku III rundy z Johanną Larsson. Jarosława Szwiedowa, która próbowała zatrzymać Amerykankę w poniedziałek, tak naprawdę nie miała nic do powiedzenia. Młodsza z sióstr prezentowała bardzo dobry tenis, świetnie serwowała i grała precyzyjnie. W samym pierwszym secie, którego wygrała 6:2, zanotowała 14 winnerów i zaledwie pięć błędów. Warto również dodać, że do połowy drugiej odsłony straciła tylko jeden punkt po trafionym premierowym podaniu. Kazaszka miała momentami malutkie szanse, ale wówczas liderka rankingu pokazywała klasę.

Williams zakończyła starcie z imponującymi statystykami. Zapisała na swoim koncie 28 piłek bezpośrednio wygranych przy 13 błędach, posłała 11 asów i wygrała 65 piłek, oddając rywalce 43.

Rywalką Williams w ćwierćfinale US Open będzie Simona Halep, która pokonała w dwóch setach Carlę Suarez. Amerykanka wygrała siedem z ośmiu dotychczasowych pojedynków z Rumunką. Przegrała tylko raz, w fazie grupowej Mistrzostw WTA 2014.