WTA Tokio: Rosolska wygrała pierwszy mecz w singlu od 2012 roku, Linette również gra dalej

Alicja Rosolska wygrała w sobotę swój pierwszy mecz gry pojedynczej od 2012 roku. W pojedynku otwarcia eliminacji turnieju w Tokio pokonała Chihiro Muramatsu. Do II rundy awansowała również Magda Linette.

Karolina Konstańczak
Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Alicja Rosolska

Alicja Rosolska co jakiś czas próbuje swoich sił w grze pojedynczej, jednak trudno jej odnieść choćby jedno zwycięstwo w eliminacjach. W sobotę Polka przerwała serię porażek w meczach otwarcia i awansowała do II rundy kwalifikacji turnieju WTA Premier w Tokio. Nasza reprezentantka pokonała posiadającą dziką kartę Chihiro Muramatsu 6:4, 4:6, 6:3 i wygrała mecz w grze pojedynczej po raz pierwszy od 2012 roku, a po raz drugi od 2009. Za swój występ otrzyma przynajmniej 13 punktów do rankingu.

Rywalką Polki w II rundzie będzie albo rozstawiona z siódemką Risa Ozaki, albo Shuko Aoyama.

Do kolejnego etapu japońskich eliminacji awansowała również Magda Linette, rozstawiona z numerem piątym. Poznanianka wygrała pierwszego seta aż 6:0 w starciu z posiadającą dziką kartę Yuki Chang, jednak w drugiej odsłonie miała trudniejszą przeprawę. Nasza reprezentantka przełamała Amerykankę dopiero przy stanie 5:5, a gdy podawała na mecz, obroniła dwa break pointy.

O prawo gry z Linette w II rundzie eliminacji zagrają Miharu Imanishi i Makoto Ninomiya.