WTA Seul: awans Johanny Larsson, Lara Arruabarrena w ćwierćfinale po obronie meczboli

Szwedka Johanna Larsson pokonała 6:3, 1:6, 6:2 Ukrainkę Katerynę Kozłową w II rundzie turnieju WTA International w Seulu. Do ćwierćfinału awansowała Hiszpanka Lara Arruabarrena.

PAP/EPA / ANDREW GOMBERT

Johanna Larsson (WTA 45) rozgrywa dobry sezon. Dzięki zwycięstwu nad Kateryną Kozłową (WTA 98) awansowała do siódmego ćwierćfinału i powalczy o czwarty tegoroczny półfinał (po Hobart, Bastad i New Haven). W trwającym godzinę i 45 minut spotkaniu Szwedka sześć razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała siedem z 13 break pointów.

W ćwierćfinale Larsson zagra w piątek z Larą Arruabarreną (WTA 90), która pokonała 4:6, 7:6(4), 7:6(2) Louisę Chirico (WTA 75) po dwóch godzinach i 52 minutach walki. W pierwszym secie Hiszpanka nie wykorzystała prowadzenia 3:0, a w drugim obroniła dwie piłki meczowe w 12. gemie. W decydującej partii 24-latka z Barcelony wróciła z 1:3. W całym meczu Arruabarrena zaserwowała sześć asów, a Chirico popełniła dziewięć podwójnych błędów. Amerykanka uzyskała o jedno przełamanie więcej niż jej rywalka (9-8), ale odpadła w II rundzie.

Shuai Zhang (WTA 40) pokonała 6:3, 7:5 Bethanie Mattek-Sands (WTA 133). W drugiej partii ćwierćfinalistka tegorocznego Australian Open od 2:5 zdobyła pięć gemów i odparła piłkę setową. Obie tenisistki miały po siedem break pointów - Chinka wykorzystała pięć, a Amerykanka trzy.

W ćwierćfinale Zhang zmierzy się z Camilą Giorgi (WTA 77), która wygrała 2:6, 6:1, 6:4 z Moną Barthel (WTA 114). W trwającym 98 minut spotkaniu Włoszka popełniła 13 podwójnych błędów (nie miała żadnego asa), ale też zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji.