WTA Tokio: największe zwycięstwo w karierze Alaksandry Sasnowicz. Finalistka US Open za burtą

Alaksandra Sasnowicz odniosła w czwartek największe zwycięstwo w zawodowej karierze. W czwartkowym meczu II rundy turnieju WTA Premier w Tokio Białorusinka pokonała 6:4, 6:2 Karolinę Pliskovą, finalistkę US Open 2016.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / TANNEN MAURY

Jeśli przeanalizuje się grę Czeszki, to wynik wcale nie jest zaskoczeniem. Karolina Pliskova fatalnie serwowała (trafiała pierwszym podaniem ze skutecznością poniżej 50 proc.), a do tego popełniała sporo błędów w wymianach. I właśnie z tego skorzystała Alaksandra Sasnowicz, która pilnie potrzebuje punktów. W zeszłym roku dotarła jako kwalifikantka do finału imprezy w Seulu. Teraz zagra o półfinał zawodów Toray Pan Pacific Open.

Notowana na 107. miejscu w rankingu WTA Białorusinka udanie przeszła eliminacje tokijskich zawodów, a w środę potrzebowała 73 minut, aby pokonać szóstą rakietę świata. W pierwszym secie uzyskała trzy przełamania, decydujące w dziewiątym gemie, kiedy Czeszka zmarnowała idealną szansę na objęcie prowadzenia.

Kiedy rozstawiona z "trójką" Pliskova trafiała pierwszym podaniem, automatycznie wzrastało prawdopodobieństwo wygrania przez nią punktu. W drugiej partii tak było tylko do stanu po 2. Sasnowicz znakomicie returnowała i trzymała piłkę w korcie. Gdy tylko mylić zaczęła się rywalka, błyskawicznie wygrała pięć gemów z rzędu i cały mecz 6:4, 6:2.

- Karolina to wspaniała zawodniczka, dlatego kiedy na nią trafiłam, zaczęłam już myśleć o biletach do Wuhanu. Ale piłka jest okrągła i taki jest sport. Po raz pierwszy w karierze pokonałam tenisistkę z Top 10 rankingu WTA i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. Nie mogę się już doczekać mojego kolejnego spotkania - powiedziała w pomeczowym wywiadzie Białorusinka, która zmierzy się z faworytką gospodarzy, Naomi Osaką.