WTA Wuhan: drugi tytuł z rzędu Bethanie Mattek-Sands i Lucie Safarovej, zwycięska seria trwa

Bethanie Mattek-Sands i Lucie Safarova wygrały rywalizację w grze podwójnej w turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Wuhanie.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / CJ GUNTHER

W pierwszej połowie obecnego sezonu Lucie Safarova chcąc skupić się na obronie wysokiej pozycji rankingowej w grze pojedynczej, na chwilę zawiesiła występy w grze podwójnej. Od powrotu do regularnych wspólnych występów podczas US Open Czeszka wspólnie z Bethanie Mattek-Sands nie zwalniają tempa.

Po wielkoszlemowym zwycięstwie na kortach Flushing Meadows, bezkonkurencyjne okazały się także w zawodach w Wuhanie. Na przestrzeni całego turnieju nie straciły nawet seta.

Pokonując rozstawione z "trójką" Sanię Mirzę i Barborę Strycovą w trwającym niewiele ponad godzinę finale, Amerykanka i Czeszka zapewniły sobie kwalifikację do Mistrzostw WTA w Singapurze. To 21. tytuł w karierze Mattek-Sands i 11. w dorobku Safarovej. W duecie zdobyły ich siedem, w tym aż trzy wielkoszlemowe.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,589 mln dolarów
sobota, 1 października

finał gry podwójnej:

Bethanie Mattek-Sands (USA, 5) / Lucie Safarova (Czechy, 5) - Sania Mirza (Indie, 3) / Barbora Strycova (Czechy, 3) 6:1, 6:4

Czy Bethanie Mattek-Sands i Lucie Safarova wygrają Mistrzostwa WTA w Singapurze?