ATP Tokio: Kei Nishikori z problemami w II rundzie. Deszcz przeszkodził Marcinowi Matkowskiemu

Kei Nishikori nie bez problemów awansował do II rundy turnieju ATP World Tour 500 na kortach twardych w Tokio. Z powodu opadów deszczu swój mecz deblowy będą musieli dokończyć we wtorek Marcin Matkowski i Marcel Granollers.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / ANDREW GOMBERT

Najwyżej rozstawiony w drabince japońskiej imprezy Kei Nishikori miał się w poniedziałek zmierzyć z Nicolásem Almagro, ale Hiszpan wycofał się z turnieju z powodu choroby. Jego miejsce zajął więc "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, Amerykanin Donald Young, który ku zaskoczeniu tokijskiej publiczności wygrał pierwszego seta 6:4. W dwóch kolejnych partiach faworyt gospodarzy udowodnił jednak swoją wyższość, dzięki czemu zwyciężył ostatecznie 4:6, 6:2, 6:2. Nishikori to triumfator międzynarodowych mistrzostw Japonii z 2012 i 2014 roku.

W trzech setach wygrał pierwszy mecz także Marin Cilić. Oznaczony czwartym numerem Chorwat pokonał Francuza Benoita Paire'a 6:0, 4:6, 6:3. Zwycięzca US Open 2014 powtórzył tym samym wynik z półfinału lutowych zawodów w Marsylii, gdzie również potrzebował trzech partii do zwycięstwa nad reprezentantem Trójkolorowych. Przeciwnikiem Cilicia w II rundzie turnieju w Tokio będzie Fernando Verdasco, który w wieczornym pojedynku pokonał Japończyka Go Soedę 6:7(2), 6:3, 6:3.

Trzy sety potrzebne także były do rozstrzygnięcia pojedynku pomiędzy Joao Sousą a Martinem Klizanem. Portugalczyk i Słowak to sąsiedzi w rankingu (Sousa jest 34., zaś Klizan 33.), dlatego można było się spodziewać interesującego spotkania. Reprezentant naszych południowych sąsiadów wygrał partię otwarcia, ale w dwóch kolejnych setach okazał się gorszy od rywala. Po dwóch godzinach Sousa zwyciężył 4:6, 6:3, 6:3 i to on zagra w II rundzie z Nishikorim.

Zaplanowany na bocznym korcie pojedynek z udziałem Marcina Matkowskiego i Marcela Granollersa został przerwany w połowie drugiego seta i przełożony na wtorek. Pierwotnie przeciwnikami Polaka i Hiszpana mieli być Nick Kyrgios i Daniel Evans, ale Brytyjczyk wycofał się z zawodów powodu urazu stopy. Szczecinianin i jego partner zagrali więc z Feliciano Lopezem i Juanem Monaco, lecz przy prowadzeniu Hiszpana i Argentyńczyka 6:4, 3:3 mecz został przerwany przez opady deszczu i będzie kontynuowany dopiero na drugi dzień.

Rakuten Japan Open Tennis Championships, Tokio (Japonia)

I runda gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska) / Marcel Granollers (Hiszpania) - Feliciano Lopez (Hiszpania) / Juan Monaco (Argentyna) 4:6, 3:3 *do dokończenia we wtorek