WTA Pekin: Petra Kvitova awansowała pod dachem. Teraz mecz z Garbine Muguruzą

Petra Kvitova pod dachem National Tennis Stadium pokonała Yafan Wang 6:4, 6:1 w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory na kortach twardych w Pekinie. Czeszka zmierzy się z broniącą mistrzostwa Garbine Muguruzą.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO

Deszczowe popołudnie w Pekinie, ale na szczęście główny obiekt kompleksu National Tennis Center posiada odpowiednie zadaszenie. Warunki halowe sprzyjają oczywiście Petrze Kvitovej. Czeszka przyjechała do chińskiej stolicy jako świeżo upieczona triumfatorka zawodów Wuhan Open i chce do końca walczyć o udział w singapurskich Mistrzostwach WTA.

Inauguracja imprezy China Open 2016 (w I rundzie dwukrotna mistrzyni Wimbledonu otrzymała wolny los) przebiegła pomyślnie, choć w partii otwarcia Yafan Wang dała się we znaki byłej wiceliderce rankingu WTA. Chińska kwalifikantka przełamała podanie rywalki w piątym, ale podrażniona Kvitova błyskawicznie poprawiła grę i wygrała trzy gemy z rzędu.
O losach partii otwarcia przesądziło przełamanie w 10. gemie. W drugim secie Czeszka odjechała zawodniczce gospodarzy. Dość powiedzieć, że w tej części pojedynku Kvitova skończyła 13 piłek i popełniła zaledwie jeden błąd własny. Po 69 minutach wynik nie mógł zatem być inny i rozstawiona z "14" tenisistka zwyciężyła pewnie 6:4, 6:1.
Statystyki meczu Petry Kvitovej z Yafan Wang Statystyki meczu Petry Kvitovej z Yafan Wang
Dzięki wtorkowemu zwycięstwu Kvitova zmierzy się w III rundzie China Open z broniącą tytułu Garbine Muguruzą. Pojedynek Czeszki z Hiszpanką zapowiada się niezwykle interesująco, ponieważ obie panie walczą o Masters. W 2015 roku Muguruza była lepsza od leworęcznej rywalki w fazie grupowej Mistrzostw WTA. Kvitova wzięła rewanż kilka miesięcy później w ćwierćfinale kwietniowej imprezy rozgrywanej na kortach ziemnych w Stuttgarcie.