Agnieszka Radwańska zrównała się z Wiktorią Azarenką w liczbie zdobytych tytułów

W niedzielę Agnieszka Radwańska wygrała turniej WTA Premier Mandatory w Pekinie. Polka znalazła się na krótkiej liście aktywnych tenisistek, które zdobyły co najmniej 20 tytułów.

Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek
PAP/EPA / Rolex Dela Pena

Po triumfie w Pekinie bilans singlowych finałów Agnieszki Radwańskiej w głównym cyklu to 20-7. Polka zrównała się z Wiktorią Azarenka w liczbie wywalczonych tytułów. Białorusinka 18., 19. i 20. trofeum zdobyła na początku roku w Brisbane, Indian Wells i Miami. Była liderka rankingu ostatni występ na zawodowych kortach zanotowała w maju, gdy skreczowała w meczu z Karin Knapp w I rundzie Rolanda Garrosa. Okazało się, że Azarenka spodziewa się dziecka i zakończyła sezon.

Białorusinka w swojej dotychczasowej karierze wystąpiła w 36 singlowych finałach. Największe triumfy święciła w Australian Open (2012 i 2013). Radwańska w tym roku również wygrała trzy turnieje (Shenzhen, New Haven i Pekin). Największe trofeum krakowianka zdobyła w ubiegłym sezonie, gdy zwyciężyła w Mistrzostwach WTA.

Jest tylko sześć aktywnych tenisistek mających na swoim koncie 20 tytułów i więcej. Są to Serena Williams, Venus Williams, Maria Szarapowa, Karolina Woźniacka, Wiktoria Azarenka i Agnieszka Radwańska. Dwa wygrane turnieje od dołączenie do tej listy dzielą Petrę Kvitovą, która niedawno triumfowała w Wuhanie.

Top 10 najbardziej utytułowanych aktywnych tenisistek:

1. Serena Williams - 71
2. Venus Williams - 49
3. Maria Szarapowa - 35
4. Karolina Woźniacka - 24
5. Wiktoria Azarenka - 20
5. Agnieszka Radwańska - 20
7. Petra Kvitova - 18
8. Swietłana Kuzniecowa - 16
9. Ana Ivanović - 15
9. Jelena Janković - 15

ZOBACZ WIDEO Adam Nawałka: odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo (Źródło: TVP S.A.)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×