ATP Moskwa: Austriacy zakończyli występ Mariusza Fyrstenberga

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Mariusz Fyrstenberg i Guillermo Duran już na I rundzie zakończyli występ w halowym turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Moskwie. W środowym pojedynku pokonali ich Austriacy Julian Knowle i Juergen Melzer 3:6, 6:2, 10-8.

To drugi nieudany występ polsko-argentyńskiej pary w Rosji. We wrześniu Mariusz Fyrstenberg i Guillermo Duran szybko zakończyli zmagania w Sankt Petersburgu, a ich pogromcami okazali się wówczas po super tie breaku najwyżej rozstawieni Brytyjczyk Dominic Inglot i Fin Henri Kontinen.

W halowych zawodach Kremlin Cup 36-letni warszawianin i jego 28-letni partner zostali oznaczeni trzecim numerem, ale także odpadli po pierwszym spotkaniu. Środowy pojedynek z Austriakami rozpoczęli od przełamania i wygrania partii otwarcia 6:3.

Julian Knowle i Juergen Melzer, którzy mogli wystąpić razem, ponieważ drugi z Austriaków skorzystał z "zamrożonego rankingu", byli zdecydowanie lepsi w kolejnej części meczu. Dwa przełamania zrobiły swoje, a w mistrzowskim tie breaku wiedeńczycy szybko wyszli na prowadzenie. W decydującej fazie wygrali trzy piłki z rzędu i cały mecz 3:6, 6:2, 10-8.

Leworęczny Fyrstenberg nie może mówić o udanym sezonie. Wygrał co prawda w Memphis tytuł wspólne z Santiago Gonzalezem, ale od tego czasu nie imponował formą. Aktualnie jest 65. deblistą świata, z ujemnym bilansem gier 16-17 w głównym cyklu.

Kremlin Cup, Moskwa (Rosja) ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 717,2 tys. euro środa, 19 października

I runda gry podwójnej: Julian Knowle (Austria) / Juergen Melzer (Austria) - Mariusz Fyrstenberg (Polska, 3) / Guillermo Duran (Argentyna, 3) 3:6, 6:2, 10-8

ZOBACZ WIDEO Zapłakany, chciał uciekać. Oto początki Cristiano Ronaldo. Wróci jeszcze do domu?

Źródło artykułu: