ATP Sztokholm: Juan Martin del Potro z Grigorem Dimitrowem o finał, Alexander Zverev lepszy od rodaka

Juan Martin del Potro w dwóch setach pokonał Ivo Karlovicia w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Sztokholmie. Półfinałowym rywalem Argentyńczyka będzie Grigor Dimitrow.

Marcin Motyka
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO

W dniach 25-27 listopada Chorwacja zagra z Argentyną w finale Pucharu Davisa. W piątek sympatycy tenisa mogli poczuć przedsmak tego, co czeka ich za nieco ponad miesiąc. W ćwierćfinale turnieju ATP w Sztokholmie naprzeciw siebie stanęli Chorwat Ivo Karlović i Argentyńczyk Juan Martin del Potro. Zwycięsko z tego starcia wyszedł tenisista z Ameryki Południowej, który dwukrotnie przełamał potężny serwis rywala i zwyciężył 6:3, 6:4.

- Szczerze mówiąc, spodziewałem się przynajmniej jednego tie breaka w tym meczu. Ale nie mam prawa narzekać, bo wygrałem i zachowałem wiele sił na kolejny trudny mecz - powiedział Del Potro, który w półfinale zmierzy się z Grigorem Dimitrowem. Będzie to czwarty pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. Wszystkie poprzednie, w tym dwa na twardej nawierzchni w hali, wygrał Argentyńczyk.

Dimitrow, zwycięzca If Stockholm Open z 2013 roku, w 1/4 finału okazał się lepszy od Kevina Andersona. Bułgar wygrał 7:6(3), 5:7, 6:2, choć mógł triumfować w dwóch setach. W drugiej partii roztrwonił jednak prowadzenie 5:3. - Mecz był wyrównany i mógł się różnie potoczyć. Nie jest łatwo wrócić do gry, kiedy przegrywasz seta po tym, jak serwowałeś, by zakończyć mecz. Ale mnie się udało i jestem zadowolony - mówił 25-latek z Chaskowa.

W niemieckim pojedynku kończącym serię gier w piątym dniu zmagań w Kungliga Tennishallen Alexander Zverev pokonał 6:3, 7:6(5) Tobiasa Kamke, w drugiej odsłonie odrabiając stratę 3:5. - To był trudny mecz. Tobias zagrał świetnie, dlatego to dla mnie ważna wygrana. Szwedzcy fani są niesamowici. Zaczęliśmy późno, a mimo to zostali na trybunach i nas dopingowali - stwierdził Zverev, turniejowa "czwórka".

Kolejnym rywalem 20-latka z Hamburga będzie Jack Sock. Ubiegłoroczny finalista If Stockholm Open w piątek wyeliminował pogromcę Gaela Monfilsa z II rundy, Gastao Eliasa. - Jestem szczęśliwy, że wygrałem w dwóch setach. Gastao jest bardzo regularny, co powoduje, że w pojedynku z nim trzeba rozegrać wiele długich wymian - skomentował Amerykanin.