Challenger Budapeszt: Michał Przysiężny udanie rozpoczął eliminacje. Odpadł Hubert Hurkacz

Michał Przysiężny awansował do II rundy eliminacji turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Budapeszcie. Porażki doznał w sobotę drugi z Polaków, Hubert Hurkacz.

Rafał Smoliński
Michał Przysiężny WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Michał Przysiężny

Sobotnim przeciwnikiem Michała Przysiężnego był Chorwat Nikola Mektić. Głogowianin ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. Posłał za to 11 asów i wykorzystał jednego z siedmiu break pointów. Po 93 minutach Polak zwyciężył Chorwata 6:3, 7:6(5) i w niedzielę spotka się z oznaczonym "siódemką" Czechem Vaclavem Safrankiem.

Zaledwie godzinę spędził w sobotę na korcie Hubert Hurkacz. Wrocławianin spotkał się z rozstawionym z szóstym numerem Tristanem Lamasine'em i aż pięciokrotnie nie utrzymał własnego podania. Nasz reprezentant odpowiedział tylko jednym breakiem, w drugim secie, dlatego doznał gładkiej porażki 3:6, 1:6.

Aby awansować do głównej drabinki, trzeba wygrać trzy mecze. Najwyżej rozstawieni w turnieju WHB Hungarian Open są Francuz Pierre-Hugues Herbert i Słowak Andrej Martin. Dzikie karty otrzymali Hiszpan Tommy Robredo, Rosjanin Danił Miedwiediew i Węgier Peter Nagy.