ATP Paryż: Zwycięstwo Djokovicia, jubileusz Nishikoriego. Thiem zmniejszył szanse na Masters

Novak Djoković od zwycięstwa nad Gillesem Mullerem rozpoczął występ w halowym turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Paryżu. Z 300. wygranej w głównym cyklu cieszył się Kei Nishikori, a Dominic Thiem oddalił się od Finałów ATP World Tour.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / IAN LANGSDON

Novak Djoković zapowiedział walkę o obronę mistrzostwa i pozycji numer jeden na świecie i w środę przystąpił do realizacji tego celu. Serb spotkał się z leworęcznym Gillesem Mullerem i po raz czwarty z rzędu nie stracił seta. W pojedynku z Luksemburczykiem zwyciężył po 80 minutach 6:3, 6:4. W czwartek jego przeciwnikiem w meczu o ćwierćfinał będzie Bułgar Grigor Dimitrow.

Rozstawiony z "piątką" Japończyk Kei Nishikori pokonał Serba Viktora Troickiego 6:2, 7:5, dzięki czemu odniósł 300. wygraną w głównym cyklu. Nie zawiódł faworyt gospodarzy, Jo-Wilfried Tsonga, który w starciu z leworęcznym Hiszpanem Albertem Ramosem stracił siedem gemów i awansował do III rundy zawodów BNP Paribas Masters.

Coraz większych emocji nabiera walka o dwa ostatnie miejsca premiowane awansem do londyńskich Finałów ATP World Tour. Swoje szanse znacznie ograniczył Austriak Dominic Thiem, który przegrał z Amerykaninem Jackiem Sockiem 2:6, 4:6. W III rundzie dojdzie do interesującego pojedynku Davida Goffina z Marinem Ciliciem. W środę Belg pokonał Francuza Nicolasa Mahuta 7:6(5), 6:3, zaś Chorwat zwyciężył swojego doświadczonego rodaka Ivo Karlovicia 7:6(7), 6:2.

Oprócz Tsongi do 1/8 finału paryskich zawodów zakwalifikowało się także dwóch innych reprezentantów Trójkolorowych. Lucas Pouille pokonał leworęcznego Hiszpana Feliciano Lopeza 6:7(1), 6:3, 6:4. Natomiast Gilles Simon zwyciężył Hiszpana Roberto Bautistę 2:6, 6:1, 7:6(4), choć w trzeciej partii był o krok od porażki.