Challenger Bogota: Kamil Majchrzak wyeliminowany w I rundzie

Kamil Majchrzak odpadł w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych challengera w Bogocie (pula nagród 75 tys. dolarów). We wtorek Polak w trzech setach przegrał z Agustinem Velottim.

Marcin Motyka
Kamil Majchrzak PAP/EPA / SOEREN STACHE / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Dla Kamila Majchrzaka to drugi kolejny nieudany występ w Ameryce Południowej. W ubiegłym tygodniu nie przeszedł kwalifikacji do challengera w ekwadorskim Guayaquil.

We wtorek, w I rundzie zmagań w Bogocie, Majchrzak, dla którego był to pierwszy występ jako najlepszego singlisty Polski, zmierzył się z Agustinem Velottim. Po wyrównanym pojedynku 20-letni piotrkowianin przegrał z rozstawionym z numerem ósmym Argentyńczykiem 4:6, 6:4, 3:6.

W ciągu dwóch godzin i 22 minut gry Majchrzak zaserwował cztery asy (Velotti pięć), czterokrotnie został przełamany, wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów i łącznie zdobył 95 punktów, o 12 mniej od rywala.

Przeciwnikiem Velottiego w 1/8 finału turnieju Milo Open Bogota będzie Daniel Elahi Galan. Posiadający dziką kartę Kolumbijczyk w I rundzie pokonał 4:6, 6:3, 6:1 Michaela Linzera, który w Bogocie wystąpi wspólnie z Majchrzakiem w deblu.