Challenger Brescia: Andriej Kapaś wygrał w 49 minut, Mateusz Kowalczyk nie poradził sobie w singlu

Polscy tenisiści ze zmiennym szczęściem wystartowali w eliminacjach gry pojedynczej turnieju ATP Challenger Tour w Brescii. Andriej Kapaś odniósł zwycięstwo po 49 minutach, natomiast Mateusz Kowalczyk zszedł z kortu pokonany.

Karolina Konstańczak

Największymi gwiazdami tegorocznej edycji turnieju ATP Challenger Tour w Brescii są Lukas Lacko, Lukas Rosol i pauzujący przez większość sezonu Tommy Robredo. W trzystopniowych eliminacjach gry pojedynczej wystartowała natomiast dwójka reprezentantów Polski.

Mateusz Kowalczyk, nieklasyfikowany w rankingu singlowym, nie poradził sobie z rozstawionym z numerem piątym Laurynasem Grigelisem. Pierwszym set sobotniego starcia był bardzo wyrównany, a żadnemu z tenisistów nie udało się uzyskać przewagi przełamania. Jedynie nasz reprezentant musiał bronić jednego break pointa. W tie breaku tylko Litwin wypracowywał sobie setbole i finalnie triumfował 8-6. W drugiej partii notowany na 357. miejscu Grigelis pewnie zwyciężył 6:2.

Andriej Kapaś mierzył się natomiast z posiadającym dziką kartę Marco Facconim. Polak spędził na korcie tylko 49 minut i oddał rywalowi w sumie trzy gemy. Nasz reprezentant zmierzy się w II rundzie eliminacji z Laurynasem Grigelisem, pogromcą Mateusza Kowalczyka.

Internazionali Citta di Brescia , Brescia (Włochy)