Finały ATP World Tour: Mike i Bob Bryanowie z pierwszym punktem

Bracia Bryanowie pokonali w niedzielę duet Ivan Dodig / Marcelo Melo 7:6(3), 6:0 i zdobyli pierwszy punkt w Grupie B Finałów ATP World Tour w Londynie.

Karolina Konstańczak

Tegoroczną edycję Finałów ATP World Tour zainaugurował pojedynek gry podwójnej pomiędzy braćmi Bryanami a duetem Ivan Dodig / Marcelo Melo. Amerykańscy bliźniacy już po raz 14. w karierze występują w zawodach wieńczących sezon. Dotychczas udało im się zdobyć cztery tytuły.

Melo i Dodig zakwalifikowali się do tego turnieju po raz czwarty z rzędu. Tylko jeden raz udało im się awansować do finału - w 2014 roku przegrali z braćmi Bryanami.

Amerykańscy bliźniacy mogli już na początku seta przełamać swoich rywali, bowiem objęli prowadzenie 40-15 w ich gemie. Serwujący wówczas Dodig popisał się jednak znakomitymi pierwszymi podaniami i oddalił zagrożenie. Chwilę później duet Brazylijsko-chorwacki znów musiał odpierać break pointa, ale tym razem skuteczną zagrywką odpowiedział Melo. O losach partii zadecydował tie break, w którym Bryanowi triumfowali 7-3.

Rozstawieni z numerem trzecim Amerykanie wykorzystali już pierwszą okazję na przełamanie w drugim gemie drugiego seta. Wówczas przy stanie 40-40 Dodig nie trafił czysto w piłkę i posłał ją daleko poza kort. W dalszej fazie spotkania podanie stracił również Melo i Bryanowie objęli prowadzenie aż 5:0, a po chwili triumfowali 6:0. W tej odsłonie byli liderzy rankingu oddali rywalom tylko 12 punktów.

Amerykanie zdobyli tym samym pierwszy punkt w Grupie B. Wygrali również wspólnie 36. spotkanie w zawodach wieńczących sezon. Dotychczas ponieśli 20 porażek.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 7,5 mln dolarów
niedziela, 13 listopada

Grupa B (Stefan Edberg, Anders Järryd)

Bob Bryan (USA, 3) / Mike Bryan (USA, 3) - Ivan Dodig (Chorwacja, 6) / Marcelo Melo (Brazylia, 6) 7:6(3), 6:0