Finały ATP World Tour: Henri Kontinen i John Peers o krok od półfinału

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON
PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON
zdjęcie autora artykułu

Debiutująca w Finałach ATP World Tour para Henri Kontinen i John Peers jest o krok od awansu do półfinału. W środę pokonała Ravena Klaasena i Rajeeva Rama 6:3, 6:4.

Rozstawieni z numerem piątym debliści nie stracili w Londynie jeszcze seta. W środę zwyciężyli duet Raven Klaasen i Rajeev Ram 6:3, 6:4. Udowodnili tym samym, że mają patent na reprezentanta RPA i tenisistę z USA, bowiem w 2016 roku byli już od nich lepsi w Monte Carlo i Paryżu.

W środowym pojedynku doszło tylko do dwóch przełamań. W pierwszym secie Fin i Australijczyk zdobyli breaka na 3:1, natomiast w drugiej partii przełamali już w gemie otwarcia. Po 64 minutach odnieśli drugie zwycięstwo w tegorocznym Masters.

Kontinen i Peers awansują do półfinału z pierwszego miejsca w Grupie A, jeśli w sesji wieczornej Feliciano Lopez i Marc Lopez pokonają parę Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut. W przypadku wygranej Francuzów w trzech setach (po super tie breaku) fińsko-australijski debel także uzyska kwalifikację do dalszej fazy, ale nie będzie pewny pierwszego miejsca.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania) Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 7,5 mln dolarów środa, 16 listopada Grupa A (Peter Fleming, John McEnroe)

Henri Kontinen (Finlandia, 5) / John Peers (Australia, 5) - Raven Klaasen (RPA, 7) / Rajeev Ram (USA, 7) 6:3, 6:4

Wyniki i tabele Finałów ATP World Tour ZOBACZ WIDEO Jacek Kasprzyk: To jest fantastyczna grupa

Źródło artykułu: