Petra Kvitova i Karolina Pliskova "wymieniły" się trenerami

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / WU HONG
PAP/EPA / WU HONG
zdjęcie autora artykułu

Petra Kvitova i Karolina Pliskova zatrudniły nowych szkoleniowców. Dwukrotna triumfatorka Wimbledonu zaprosiła do swojego sztabu byłego trenera finalistki US Open, Jiriego Vanka, natomiast ta poprzedniego opiekuna Kvitovej, Davida Kotyzę.

David Kotyza, 49-latek, wcześniej przez siedem sezonów współpracował z Petrą Kvitovą, z którą rozstał się w styczniu bieżącego roku. Czech poprowadził swoją rodaczkę do dwóch tytułów wielkoszlemowych - Wimbledon 2011 i 2014 - oraz zwycięstwa w rozgrywanych w 2011 roku Mistrzostwach WTA. Ponadto zaledwie jedna meczowa wygrana dzieliła Kvitovą od zostania liderką rankingu.

Kvitova zdecydowała się natomiast na rozpoczęcie współpracy z byłym szkoleniowcem Pliskovej, Jirim Vankiem. Pod okiem 38-latka jedna z sióstr bliźniaczek poczyniła największy postęp. Od 2014 roku, kiedy nawiązali współpracę, Czeszka przesunęła się z końca pierwszej "50" rankingu WTA na szóste miejsce, po drodze zdobywając pięć tytułów w grze pojedynczej i dochodząc do premierowego finału wielkoszlemowego - US Open 2016.

ZOBACZ WIDEO To dlatego Maja Włoszczowska odniosła życiowy sukces na igrzyskach

Źródło artykułu: