WTA Hobart: Lizette Cabrera wygrała pierwszy mecz w głównej drabince, porażka Anastasiji Sevastovej

19-letnia Lizette Cabrera wygrała w niedzielę pierwszy mecz w głównej drabince turnieju WTA. Dokonała tego w swoim debiucie. I rundy zmagań w Hobart nie zdołała natomiast przejść rozstawiona z numerem drugim Anastasija Sevastova.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO

Pierwsze mecze głównej drabinki turnieju WTA International w Hobart rozpoczęły się w niedzielę. Występująca dzięki dzikiej karcie Lizette Cabrera miała początkowo rywalizować z Alison Riske, jednak Amerykanka wycofała się z turnieju, przez co doszło do roszad w drabince. Rywalką młodej Australijki została rozstawiona z numerem piątym Misaki Doi.

Notowana na 216. miejscu Cabrera pokonała Japonkę 6:4, 5:7, 7:5 w swoim pierwszym występie w głównej drabince turnieju WTA. Zanotowała również premierowe w karierze zwycięstwo nad tenisistką klasyfikowaną w Top 50. Nic nie przyszło jej jednak z łatwością. W trzecim secie to Doi prowadziła najpierw 3:2, a nieco później 4:3 z przewagą przełamania. Gdy Cabrera zdołała wyrównać na 5:5, w 10. gemie stanęła przed nie lada wyzwaniem. Musiała bowiem obronić aż cztery break pointy, w tym trzy z rzędu od stanu 0-40. Finalnie po dwóch godzinach i 49 minutach 19-latka awansowała do II rundy.

- Jestem wykończona - przyznała Cabrera. - Czuję się jednak dobrze. Jestem podekscytowana możliwością rozegrania kolejnego meczu - dodała Australijka, która w II rundzie spotka się albo z Francescą Schiavone, albo z kwalifikantką Janą Fett.

Rozstawiona z numerem trzecim Monica Niculescu pokonała Jelenę Janković 6:2, 6:3. Po wygranym pierwszym secie 6:3, w drugim Rumunka przegrywała 2:3 ze stratą podania, a przy stanie 3:3 musiała bronić dwóch break pointów z rzędu. Finalnie prezentująca nietuzinkowy styl gry tenisistka awansowała do II rundy, w której zmierzy się z lepszą z pary Kirsten Flipkens - Jaimee Fourlis. - Wiatr utrudniał nam grę - powiedziała Niculescu. - Cieszę się jednak ze swojego pobytu w Hobart i awansu do II rundy.

W niedzielę z turniejem pożegnała się rozstawiona z numerem drugim Anastasija Sevastova. 34. tenisistka świata przegrała z Shelby Rogers 2:6, 6:1, 4:6. Rywalką Amerykanki w II rundzie w Hobart będzie albo Lara Arruabarrena, albo szczęśliwa przegrana z eliminacji Mandy Minella.

Hobart International, Hobart (Australia)