WTA Sydney: Swietłana Kuzniecowa i Eugenie Bouchard w II rundzie, krecz Belindy Bencić

Rosjanka Swietłana Kuzniecowa i Kanadyjka Eugenie Bouchard awansowały do II rundy turnieju WTA Premier w Sydney. Szwajcarka Belinda Bencić nie dokończyła meczu z Kazaszką Julią Putincewą.

PAP/EPA / PAUL MILLER

Walkę o obronę tytułu w Sydney, Swietłana Kuzniecowa (WTA 9) rozpoczęła od pokonania 6:1, 6:4 Iriny-Cameli Begu (WTA 29). Rosjanka prowadziła 6:1, 4:0. Przegrała cztery gemy z rzędu, ale w dwóch kolejnych straciła dwa punkty. W trwającym 76 minut spotkaniu była wiceliderka rankingu wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i wyrównała na 2-2 bilans meczów z Rumunką.

Eugenie Bouchard (WTA 46) wygrała 7:6(1), 6:2 z Shuai Zhang (WTA 23). W pierwszym secie Chinka z 2:5 wyrównała na 5:5, a w 12. gemie odparła trzy piłki setowe, ale w tie breaku nie miała nic do powiedzenia. W drugiej partii Kanadyjka odskoczyła na 3:0 z dwoma przełamaniami i nie oddała do końca wypracowanej przewagi. Przy 2:5 Zhang obroniła piłkę meczową, a następnie miała dwie szanse, aby poprawić wynik na 3:5. Jednak Bouchard od 15-40 zdobyła cztery punkty i odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. W Brisbane uległa w trzech setach Amerykance Shelby Rogers.

Było to starcie półfinalistki Australian Open z 2014 (Bouchard) z ćwierćfinalistką imprezy w Melbourne z 2016 roku (Zhang). Dla Chinki jest to życiowy rezultat w wielkoszlemowych turniejach, a Kanadyjka w Wimbledonie 2014 zaliczyła finał. Grająca dzięki dzikiej karcie była piąta rakieta globu zdobyła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zameldowała się w II rundzie po 99 minutach.

Wciąż od kontuzji nie może się uwolnić Belinda Bencić (WTA 43). Z powodu urazu palca u nogi (złamany paznokieć) Szwajcarka skreczowała w spotkaniu z Julią Putincewą (WTA 33). W ubiegłym sezonie ćwierćfinalistka US Open 2014 miała liczne problemy zdrowotne i z siódmego miejsca w rankingu, na które awansowała w lutym, wypadła z Top 40. W meczu z Kazaszką Bencić popełniła sześć podwójnych błędów. W pierwszym secie Szwajcarka z 1:3 wyszła na 4:3, ale od tego momentu przegrała 14 punktów z rzędu. W drugiej partii prowadziła 3:1, ale po oddaniu podania do zera skreczowała.

Daria Kasatkina (WTA 26) pokonała 3:6, 6:4, 6:2 Timeę Babos (WTA 28). Rosjanka wróciła ze stanu 3:6, 1:3. W II rundzie zawodniczka z Togliatti zmierzy się z Andżeliką Kerber, której urwała cztery gemy w ubiegłym roku w Montrealu, w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Z turnieju wycofały się Sloane Stephens (kontuzja lewej stopy), Elina Switolina (choroba wirusowa) i Karolina Pliskova (uraz lewego uda). Po zmianach w drabince, pierwszą rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie jedna z kwalifikantek, Ukrainka Kateryna Bondarenko (WTA 68) lub Amerykanka Christina McHale (WTA 45).

Apia International Sydney, Sydney (Australia)

Eugenie Bouchard (Kanada, WC) - Shuai Zhang (Chiny) 7:6(1), 6:2

wolne losy: Andżelika Kerber (Niemcy, 1); Agnieszka Radwańska (Polska, 2)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w II rundzie turnieju WTA w Sydney?