WTA Tajpej: Katerina Siniakova z problemami w II rundzie, pewne zwycięstwo Anastasiji Sevastovej

Czeszka Katerina Siniakova pokonała 5:7, 6:4, 6:2 Kazaszkę Galinę Woskobojewą i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Tajpej.

PAP/EPA / RAY STUBBLEBINE

W poniedziałek rozpoczęła się druga edycja Taiwan Open. Rok temu turniej odbył się w Kaohsiung, a teraz rywalizacja toczyć się w Tajpej. Tytułu nie zdecydowała się bronić Venus Williams, która bierze udział w rozgrywanej również w tym tygodniu imprezie w Petersburgu.

Katerina Siniakova (WTA 40) sezon rozpoczęła od zdobycia tytułu w Shenzhen. W Australian Open wypadła słabo, bo już w I rundzie przegrała z Niemką Julią Görges. Na początek turnieju w Tajpej Czeszka miała duże problemy. Wróciła ze stanu 5:7, 0:2 i pokonała 5:7, 6:4, 6:2 Kazaszkę Galinę Woskobojewą (WTA 263). W trwającym dwie godziny i 26 minut spotkaniu Siniakova sześć razy oddała podanie, a sama wykorzystała osiem z 19 break pointów.

Bez kłopotów do II rundy awansowały dwie wielkoszlemowe ćwierćfinalistki z 2016 roku. Anastasija Sevastova (WTA 32) wygrała 6:0, 6:4 z Miyu Kato (WTA 188). W ciągu 61 minut Łotyszka zaserwowała cztery asy i sześć razy przełamała rywalkę. Shelby Rogers (WTA 48) zdobyła 30 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:3, 6:4 Tajwankę Ya-Hsuan Lee (WTA 256).

Misaki Doi (WTA 41) zwyciężyła 6:2, 2:6, 6:4 Nao Hibino (WTA 102). Wyżej notowana Japonka zgarnęła 33 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 16 break pointów. O ćwierćfinał zagra z inną swoją rodaczką Risą Ozaki (WTA 94), która prowadziła 7:6(3), 3:2 z Soraną Cirsteą (WTA 59), gdy jej rywalka skreczowała z powodu kontuzji nadgarstka. W pierwszym secie Rumunka nie wykorzystała prowadzenia 4:2. Doi wygrała oba dotychczasowe mecze z Ozaki.

W Tajpej wystąpi Magda Linette. We wtorek, o godz. 5:00 czasu polskiego, poznanianka zmierzy się z Chinką Lin Zhu.