Cykl ITF: Urszula Radwańska odkłada powrót. Andriej Kapaś pokonał rozstawionego w Aktobe

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / LTA / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Newspix / LTA / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
zdjęcie autora artykułu

Urszula Radwańska nie zdecydowała się na występ w halowym turnieju ITF w Grenoble, do którego wcześniej się zgłosiła. Z gry we Francji zrezygnowała także Magdalena Fręch, którą w przyszłym tygodniu czeka rywalizacja w Pucharze Federacji.

Młodsza z sióstr Radwańskich nie była jeszcze przygotowana na powrót na kort. Urszula podjęła decyzję o wyjeździe na Florydę, gdzie trenuje w Palm Beach Gardens. Krakowianka zgłosiła się już do zawodów w Surprise w stanie Arizona, gdzie w dniach 13-19 lutego odbędzie się na kortach twardych impreza ITF o puli nagród 25 tys. dolarów.

W Midland o krok od głównej drabinki dużego turnieju ITF jest Katarzyna Kawa. W I rundzie eliminacji kryniczanka pokonała Kanadyjkę Isabelle Boulais 7:6(5), 6:2, natomiast w poniedziałek zwyciężyła Amerykankę Alyvię Jones 6:3, 6:1. We wtorkowym finale kwalifikacji Kawa zmierzy się z jeszcze jedną reprezentantką USA, Nicole Frenkel. Polka przystąpi również do rywalizacji w turnieju debla, w którym wspólnie z Czeszką Kateriną Kramperovą spotka się z parą Julia Boserup i Varvara Lepchenko.

Weronika Foryś i Adrianna Sosnowska szybko odpadły w eliminacjach do zawodów w kazachskiej miejscowości Ałmaty. Druga z Polek awansowała na pocieszenie razem z Białorusinką Ewą Aleksandrową do ćwierćfinału debla. W Grenoble próbowała swych sił Alicja Zduniak, lecz doznała porażki już w I rundzie kwalifikacji.

W Aktobe ze zwycięstwa 7:6(5), 6:1 nad rozstawionym z czwartym numerem Dmitrijem Żyrmontem cieszył się w poniedziałek Andriej Kapaś. Polak i Białorusin grają razem w Kazachstanie debla. W środę zabrzanin powalczy o ćwierćfinał z Hindusem Vijayem Sundarem Prashanthem. W Palm Coast na Florydzie eliminacji nie przeszedł Piotr Zbroja, ale do głównej drabinki dostał się Maciej Rajski.

ZOBACZ WIDEO Natalia Partyka: moje życie pokazuje, że niemożliwe nie istnieje

poniedziałek, 30 stycznia wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Midland (USA), 100 tys. dolarów, kort twardy w hali

I runda gry podwójnej:

Katarzyna Kawa (Polska) / Katerina Kramperova (Czechy) - Julia Boserup (USA) / Varvara Lepchenko (USA) *wtorek

Ałmaty (Kazachstan), 15 tys. dolarów, kort twardy w hali

ćwierćfinał gry podwójnej:

Adrianna Sosnowska (Polska, WC) / Ewa Aleksandrowa (Białoruś, WC) - Anna Morgina (Rosja, 3) / Anastazja Pribyłowa (Rosja, 3) *środa

I runda gry podwójnej:

Adrianna Sosnowska (Polska, WC) / Ewa Aleksandrowa (Białoruś, WC) - Lajło Bachodirowa (Uzbekistan, WC) / Daria Detkowska (Kazachstan, WC) 4:6, 6:4, 10-7

MĘŻCZYŹNI

Aktobe (Kazachstan), 25 tys. dolarów, kort twardy w hali

II runda gry pojedynczej:

Andriej Kapaś (Polska) - Vijay Sundar Prashanth (Indie) *środa

I runda gry pojedynczej:

Andriej Kapaś (Polska) - Dmitrij Żyrmont (Białoruś, 4) 7:6(5), 6:1

I runda gry podwójnej:

Andriej Kapaś (Polska) / Dmitrij Żyrmont (Białoruś) - Ivan Sabanov (Chorwacja, 3) / Matej Sabanov (Chorwacja, 3) *wtorek

Palm Coast (USA), 15 tys. dolarów, kort ziemny

I runda gry pojedynczej:

Maciej Rajski (Polska, Q) - Dominik Koepfer (Niemcy) *środa

Źródło artykułu:
Czy Katarzyna Kawa awansuje do głównej drabinki turnieju w Midland?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
Lovuś
31.01.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ciekawe jak Kawa wypadnie na tle Lepchenko  
avatar
Teofi
31.01.2017
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Ula idź w modeling. Taka z Ciebie jest chudzinka,że te wszystkie grubaski zmiotą Cię z kortu jak wiatr liście. Albo przypakuj z 5 kg mięśni.