WTA Petersburg: Roberta Vinci z trudem w II rundzie. Wygrane Francuzek

Broniąca tytułu Włoszka Roberta Vinci pokonała 6:3, 3:6, 6:4 Węgierkę Timeę Babos i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier w Petersburgu.

PAP/EPA / WU HONG

Po nieudanym Australian Open (w I rundzie przegrała z Coco Vandeweghe), Roberta Vinci (WTA 21) wypadła z Top 20 rankingu. Turniej w Petersburgu broniąca tytułu Włoszka rozpoczęła od pokonania 6:3, 3:6, 6:4 Węgierki Timei Babos (WTA 30). W trzecim secie 33-latka z Tarentu wróciła z 1:3. W trwającym dwie godziny i cztery minuty meczu finalistka US Open 2015 zdobyła o siedem punktów więcej od Węgierki (98-91).

W II rundzie Vinci zmierzy się z Andreą Petković (WTA 52), która wróciła z 2:4 w drugim secie i pokonała 6:1, 7:5 Irinę-Camelię Begu (WTA 28). W ciągu 96 minut Rumunka popełniła osiem podwójnych błędów. Ana Konjuh (WTA 39) wygrała 1:6, 6:3, 6:2 z Moniką Niculescu (WTA 35). Chorwatka zdobyła 37 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie inna Rumunka Simona Halep (WTA 4).

Do II rundy awansowały dwie Francuzki, Kristina Mladenović (WTA 51) i Alize Cornet (WTA 44). Pierwsza z nich zaserwowała sześć asów i wygrała 7:6(5), 6:4 z Elise Mertens (WTA 85). Druga zgarnęła 32 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:4, 6:2 Kirsten Flipkens (WTA 76). Kolejną rywalką Mladenović będzie Venus Williams (WTA 11), a Cornet zmierzy się z Jeleną Wiesniną (WTA 16) lub Jekateriną Makarową (WTA 37).

Daria Kasatkina (WTA 27) pokonała 6:2, 7:5 Belindę Bencić (WTA 80). Po przegraniu pierwszego seta, w drugim Szwajcarka prowadziła 2:0, ale straciła trzy gemy z rzędu. W trwającym 94 minuty meczu była siódma rakieta globu popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko dziewięć z 28 punktów przy swoim drugim podaniu. W II rundzie Kasatkina spotka się ze swoją rodaczką Natalią Wichliancewą (WTA 115). W ubiegłym roku Bencić doszła w Petersburgu do finału.

Donna Vekić (WTA 88) wygrała 6:0, 6:4 z Jeleną Ostapenko (WTA 33). Chorwatka obroniła siedem z ośmiu break pointów, a sama pięć razy przełamała Łotyszkę i o ćwierćfinał zmierzy się z Dominiką Cibulkovą (WTA 5). Będzie to ich trzecie spotkanie. Dwa poprzednie odbyły się w 2014 roku. W Indian Wells lepsza była Słowaczka, a w finale w Kuala Lumpur zwyciężyła Vekić 5:7, 7:5, 7:6(4).

St. Petersburg Ladies Trophy, Petersburg (Rosja)

Donna Vekić (Chorwacja, LL) - Jelena Ostapenko (Łotwa) 6:0, 6:4

wolne losy: Simona Halep (Rumunia, 1); Dominika Cibulkova (Słowacja, 2); Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 3); Venus Williams (USA, 4)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Petersburgu?