Flavia Pennetta zasugerowała Rogerowi Federerowi zakończenie kariery
Włoszka Flavia Pennetta uważa, że zdobycie 18. wielkoszlemowego tytułu, to dla Szwajcara Rogera Federera najlepszy moment na zakończenie kariery.
Jeszcze przed finałem Australian Open 2017, Flavia Pennetta w rozmowie ze Sky Sport 24 zasugerowała Rogerowi Federerowi zakończenie kariery, jeśli wywalczy 18. wielkoszlemowy tytuł. W niedzielę piąty triumf Szwajcara w Melbourne stał się faktem.
- Jestem bardzo szczęśliwa, że Nadal osiągnął finał, ale jeszcze bardziej cieszy mnie, że doszedł do niego Federer. Roger, proszę cię, zrób tak jak ja: wygraj teraz i odejdź - mówiła Pennetta, która tuż po triumfie w US Open 2015 ogłosiła zakończenie kariery.Podczas ceremonii wręczenia nagród, Federer nie był przekonany, czy w przyszłym roku będzie w Melbourne bronił tytułu. - Jeśli będę kontuzjowany, może w przyszłym roku nie zagram. Na tym etapie kariery nigdy nie wiesz, czy jeszcze weźmiesz udział w wielkoszlemowym turnieju. Miałem bardzo trudny ubiegły rok. A pięciosetowe mecze, jakie teraz rozegrałem, nie pomagają mi. Nie zaplanowałem tego, że to mój ostatni start w Australian Open. Mam nadzieję, że będę mógł wrócić - mówił Federer na konferencji prasowej po finałowym meczu z Rafaelem Nadalem.
W drodze po pierwszy wielkoszlemowy tytuł od Wimbledonu 2012, Federer pokonał czterech tenisistów z Top 10 rankingu. Wcześniej jedynym tenisistą, który w takich okolicznościach wygrał jeden z największych turniejów był Szwed Mats Wilander (Roland Garros 1982). Mając 35 lat i 174 dni Szwajcar stał się drugim najstarszym mistrzem wielkoszlemowym w Erze Otwartej po Kenie Rosewallu, który w latach 70. XX wieku zdobył trzy mistrzostwa w Wielkim Szlemie mając ukończony 35. rok życia.
ZOBACZ WIDEO Ferdinando De Giorgi: Młodych trzeba uczyć, jak się pracuje w pierwszej reprezentacjiAustralian Open 2017 był dla Szwajcara pierwszym startem w głównym cyklu od Wimbledonu 2016. Z powodu kontuzji kolana, która się za nim ciągnęła przez cały ubiegły sezon, postanowił poddać się rekonwalescencji. Na korty wrócił na początku stycznia w Perth, gdzie wystąpił w Pucharze Hopmana w parze z Belindą Bencić.
Na poczet 18 wielkoszlemowych pucharów Federera składa się pięć wywalczonych w Australian Open (2004, 2006-07, 2010 i 2017), jeden w Rolandzie Garrosie (2009), siedem w Wimbledonie (2003-07, 2009 i 2012) oraz pięć w US Open (2004-08). W poniedziałek Szwajcar wrócił do Top 10 rankingu.
-
Fanka Rogera Zgłoś komentarz
kiedy powiedzieć stop ale jeszcze nie teraz. Kibice chcą go ciągle oglądać. -
Sharapov Zgłoś komentarz
prześlizg przebijaczce ale nie mniej jednak nie sugeruj nikomu nic :D -
Allez Zgłoś komentarz
karierze Federera rowno [b]200. zwyciestwem na zawodnikiem Top 10 [/b]. Po Nishikorim Roger pokonal jeszcze Wawrinke i Nadala, ma wiec obecnie na liczniku 202 takie zwyciestwa -
Allez Zgłoś komentarz
pokazal Federer - wcale by tego nie powiedziala. -
Mik Zgłoś komentarz
Roger , graj jak najdłużej. -
margota Zgłoś komentarz
Oj tam oj tam Flavia, Roger nie musi odpuszczać turu żeby mieć dziecko ;) Roger kocha grać w tenisa, to niech gra ..... ku uciesze fanów :)) -
Kot z czerwonym ogonem Zgłoś komentarz
Flavia, gotuj makaron i nie piernicz. -
steffen Zgłoś komentarz
dość duży fuks, a do tego ma już swoje lata i chciała mieć dzieci. Fedex ma już czwóreczkę pociech, można rzec że swoje zrobił w tym zakresie :)