Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Charytatywny mecz gwiazd w Warszawie - tenisiści zmierzą się z siatkarzami

26 lutego na kortach Mery w Warszawie odbędzie się wyjątkowy Charytatywny Mecz Gwiazd - Siatkarze vs Tenisiści. Jego celem będzie zbiórka środków na nierefundowane leczenie dla podopiecznych Fundacji Herosi walczących z nowotworem kości.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Newspix / RAFAL OLEKSIEWICZ

W Charytatywnym Meczu Gwiazd wezmą udział trener ONICO AZS Politechnika Warszawska - Jakub Bednaruk wraz z zawodnikami m.in. Andrzejem Wroną, Pawłem Zagumnym, Michałem Filipem, Guillaume'em Samicą. W zespole tenisistów oprócz Klaudii Jans-Ignacik znajdą się także Marta Domachowska, Mateusz Kowalczyk oraz Grzegorz Panfil. Nie zabraknie także gości specjalnych, wśród nich m.in. Stephane Antiga, Alan Andersz, Jakub Wesołowski.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Wanio, komentator Polsat Sport. Charytatywny Mecz Gwiazd rozpocznie się w niedzielę, 26 lutego o godzinie 12.00. Jednak już od godz. 10.30 na widzów będą czekać liczne atrakcje m.in. pokaz tenisa niewidomych, Tenis10 (dzieci w wieku 5-10 lat) oraz konkursy dla publiczności. Bilety-cegiełki na Charytatywny Mecz Gwiazd - Siatkarze vs Tenisiści w cenie od 10 do 50 złotych można zakupić na stronie ticketik.pl, na kortach Mery oraz w Fundacji Herosi.

Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na sfinansowanie nierefundowanego leczenia dla podopiecznych Fundacji Herosi walczących z nowotworem kości. Wydarzenie poprzedzać będą charytatywne aukcje na rzecz Fundacji Herosi z wyjątkowymi przedmiotami podarowanymi przez znanych sportowców m.in. koszulką z autografami zawodników ONICO AZS Politechnika Warszawska oraz koszulką treningową Stephane'a Antigi z autografem. Do wylicytowania będzie także możliwość dołączenia do drużyn Andrzeja Wrony i Klaudii Jans-Ignacik podczas Charytatywnego Meczu Gwiazd.

Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Tenisowy we współpracy z Tenisem Polskim, Fundacją Herosi, ONICO AZS Politechnika Warszawska, Akademią Tenisa Ziemnego Mera oraz Panfil&Kowalczyk Tennis Academy.

Podopieczni Fundacji Herosi to mali pacjenci walczący z nowotworem kości z przerzutami na płuca i inne organy. Znajdują się pod opieką Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. W trakcie długotrwałego leczenia, przechodzą wiele zabiegów operacyjnych oraz przyjmują liczne chemioterapie, by wrócić do zdrowia. W niektórych przypadkach jednak dotychczasowe sposoby leczenia farmakologicznego (chemioterapia refundowana przez NFZ) okazują się być nieskuteczne i konieczne jest podjęcie dodatkowej, innowacyjnej terapii mogącej uratować życie. Leki nowej generacji stosowane w terapii nie są refundowane przez NFZ (chemia i leki, które celują w rozbijanie komórek nowotworowych), więc koszty leczenia muszą pokryć rodzice. Są to bardzo wysokie kwoty, które wykraczają poza ich możliwości finansowe. Koszt miesięcznej, innowacyjnej kuracji dla jednego dziecka, w zależności od przyjmowanego leku, wynosi ok. 6000-8000 złotych.

PLAN CHARYTATYWNEGO MECZU GWIAZD - SIATKARZE VS TENISIŚCI:

10:30 - 11:00 pokaz Tenis10 (dzieci w wieku 5-10 lat)
11:00 - wręczenie nagród klub Roku Tenis10

11:15 - 11:40 pokaz tenisa niewidomych
11:50 - powitanie gości, przedstawienie DRUŻYN GWIAZD

12:00 - rozpoczęcie meczu

13:30 - zakończenie imprezy

ZOBACZ WIDEO De Giorgi o decyzji PZPS: Poczułem radość i dumę

Czy obejrzysz charytatywny mecz Siatkarze vs Tenisiści?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×