ATP Buenos Aires: Kei Nishikori zniweczył marzenia gospodarzy, Ołeksandr Dołgopołow w finale po trzech latach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DAVID FERNANDEZ /
PAP/EPA / DAVID FERNANDEZ /

Kei Nishikori potrzebował trzech setów i 163 minut, by pokonać Carlosa Berlocqa w półfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Buenos Aires. Finałowym rywalem Japończyka będzie Ołeksandr Dołgopołow.

Na triumf swojego reprezentanta w turnieju ATP w Buenos Aires gospodarze czekają od 2008 roku, gdy najlepszy okazał się David Nalbandian. I będą musieli poczekać jeszcze przynajmniej 12 miesięcy. W tegorocznej edycji Argentina Open najbliżej sukcesu był Carlos Berlocq, ale został zatrzymany w półfinale przez Keia Nishikoriego.

Sobotni pojedynek był niesamowicie wyrównany, a jego losy ważyły się do samego końca. Napędzany żarliwym dopingiem miejscowej publiczności Berlocq wygrał pierwszego seta 6:4. W drugim w takim samym stosunku lepszy okazał się najwyżej rozstawiony Nishikori. W decydującej partii Japończyk przegrywał 1:2 z przełamaniem, ale odrobił stratę i zwyciężył 6:3.

Tym samym Nishikori awansował do drugiego finału w sezonie 2017 (w styczniu w Brisbane przegrał z Grigorem Dimitrowem). Łącznie w głównym cyklu Japończyk ma w dorobku 21 spotkań o mistrzostwo, z których 11 zakończył zwycięsko. Ostatnie trofeum wywalczył równo przed rokiem, w lutym 2016 triumfując w Memphis.

Drugim, a chronologicznie pierwszym, finalistą Argentina Open 2017 został Ołeksandr Dołgopołow. Ukrainiec pokonał 7:5, 6:2 Pablo Carreno. - Uważam, że zagrałem dobrze. Awansowałem do finału i nie straciłem seta. To dla mnie budujące - powiedział kijowianin, który awansował do siódmego finału w karierze, ale pierwszego od lutego 2014 roku. Na tytuł czeka od sierpnia 2012, gdy zwyciężył w Waszyngtonie.

Niedzielny finał turnieju w Buenos Aires, który rozpocznie się o godz. 18:00 czasu polskiego, będzie szóstym pojedynkiem Nishikoriego z Dołgopołowem. Wszystkie poprzednie wygrał Japończyk. Na korcie ziemnym zmierzyli się raz - w kwietniu ubiegłego roku w Barcelonie tenisista z Shimane ograł Ukraińca 7:5, 6:0.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 546,6 tys. dolarów sobota, 18 lutego

półfinał gry pojedynczej:

Kei Nishikori (Japonia, 1) - Carlos Berlocq (Argentyna, WC) 4:6, 6:4, 6:3 Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) - Pablo Carreno (Hiszpania, 4) 7:5, 6:2 Oglądaj półfinały i finał tenisowego turnieju ATP w Buenos Aires NA ŻYWO w kanałach Eleven Sports i Eleven Extra na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya, INEA czy Netia.