ATP Marsylia: zmienne szczęście Rosjan. Jużny w II rundzie, Chaczanow i Kuzniecow odpadli

W pierwszym dniu rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Marsylii zmagania zdominowali Rosjanie. W poniedziałkowych meczach I rundy wystąpiło trzech reprezentantów tego kraju, ale zwycięstwo odniósł tylko jeden.

Marcin Motyka
PAP/EPA / ANATOLY MALTSEV

Tym, który mógł cieszyć z awansu do 1/8 finału, był ten najbardziej doświadczony i zarazem ten, który wyszedł na kort jako pierwszy - Michaił Jużny. 34-letni moskwianin w meczu tenisistów z dwóch różnych pokoleń pokonał 6:1, 4:6, 7:5 młodszego o 16 lat utalentowanego Stefanosa Tsitsipasa, który otrzymał dziką kartę do głównej drabinki.

Jużny, półfinalista zawodów w Marsylii z 2011 roku, w ciągu dwóch godzin i 10 minut gry zaserwował trzy asy, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 75 proc. rozegranych punktów, trzykrotnie został przełamany i wykorzystał pięć z 12 break pointów.

W ślady starszego kolegi nie poszli Andriej Kuzniecow i Karen Chaczanow. 25-letni Kuzniecow na bocznym korcie w dwóch setach przegrał z Malekiem Jazirim. W II rundzie Tunezyjczyk zmierzy się z broniącym tytułu Nickiem Kyrgiosem.

Z kolei 20-letni Chaczanow był bliski cennej wygranej nad rozstawionym z numerem siódmym Gillesem Simonem. Rosjanin wygrał inauguracyjną partię 6:4, ale ostatecznie uległ Francuzowi 6:4, 5:7, 3:6 po 115 minutach interesującej i zaciętej batalii.

- Zagrałem bardzo dobrze. Uważam, że to wielkie zwycięstwo, ponieważ on w ostatnim czasie prezentował się znakomicie i ma talent. Pierwszy set był bardzo trudny. On grał z pełną mocą i prawie nie popełniał błędów. Ale gdy wygrałem drugą partię, poczułem przypływ pozytywnej energii i wiedziałem, że trzecia też będzie udana w moim wykonaniu - powiedział Simon, mistrz Open 13 sprzed dwóch lat.

W poniedziałek rozegrano także decydujące mecze kwalifikacji. Awans do głównej drabinki wywalczyli Andriej Rublow, Serhij Stachowski, Norbert Gombos i Jewgienij Donskoj.