ATP Marsylia: Nick Kyrgios nie obronił się przed francuską koalicją. W finale Jo-Wilfried Tsonga i Lucas Pouille

Jo-Wilfried Tsonga wygrał w trzech setach z broniącym tytułu Nickiem Kyrgiosem w półfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Marsylii. Drugim finalistą został Lucas Pouille, który wygrał z Richardem Gasquetem.

Marcin Motyka
PAP/EPA / KOEN SUYK

Nick Kyrgios dzielnie stawiał czoła francuskiej koalicji w turnieju ATP w Marsylii. Australijczyk, ubiegłoroczny mistrz Open 13 i jedyny półfinalista tegorocznej edycji spoza Francji, w końcu jednak uległ. W sobotnim półfinale tenisista z Canberry przegrał 6:7(5), 6:2, 4:6 z Jo-Wilfriedem Tsongą.

Tym samym Francuz, zeszłotygodniowy zwycięzca imprezy w Rotterdamie, wygrał ósmy mecz z rzędu. Dla tenisisty z Le Mans to trzeci finał w imprezie Open 13. W obu poprzednich triumfował. W 2009 roku pokonał Michaela Llodrę, natomiast w 2013 okazał się lepszy od Tomasa Berdycha.

- Czuję zmęczenie, ale nie mogę doczekać się finału. Po raz pierwszy mogę zdobyć dwa tytuły w ciągu siedmiu dni - powiedział 31-letni Francuz, dla którego będzie to 25. finał w głównym cyklu (ma na koncie 13 tytułów).

Drugim finalistą został Lucas Pouille. 23-latek z Grande-Synthe zaprezentował w sobotę wspaniałą dyspozycję i we francuskim półfinale pokonał 7:5, 6:3 Richarda Gasqueta, od stanu 5:5 w pierwszym secie zdobywając siedem gemów z rzędu.

Dla Pouille'a to trzeci finał w cyklu ATP World Tour w karierze. W ubiegłym roku zwyciężył w Metz, a w meczu o tytuł w Bukareszcie przegrał z Fernando Verdasco.

Niedzielny mecz, który rozpocznie się o godz. 15:00, będzie drugą konfrontacją Tsongi z Pouille'em. W kwietniu 2016 roku na mączce w Monte Carlo tenisista z Le Mans wygrał 6:4, 6:4.