WTA Kuala Lumpur: awans Eliny Switoliny, porażka Carli Suarez. Shuai Peng rywalką Magdy Linette

Ukrainka Elina Switolina pokonała 6:2, 6:3 Koreankę Su Jeong Jang i awansowała do II rundy turnieju WTA w Kuala Lumpur. Odpadła Hiszpanka Carla Suarez. Kolejną rywalką Magdy Linette będzie Chinka Shuai Peng.

PAP/EPA / RITCHIE B. TONGO

Elina Switolina (WTA 10) jest niepokonana już od 13 meczów. Zdobyła tytuły w Tajpej i Dubaju, a w Pucharze Federacji nie dały jej rady Ashleigh Barty i Daria Gawriłowa. Na otwarcie turnieju w Kuala Lumpur Ukrainka, która w poniedziałek zadebiutowała w Top 10 rankingu, oddała pięć gemów Koreance Su Jeong Jang (WTA 148).

Switolina prowadziła 6:2, 3:0. W drugim secie Jang zdobyła trzy gemy z rzędu, ale końcówka znowu należała do Ukrainki. W trwającym 86 minut spotkaniu 22-latka z Charkowa zdobyła 30 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła pięć z sześciu break pointów. Switolina wygrała 250. mecz w karierze (bilans 250-142). W II rundzie obrończyni tytułu zmierzy się z Japonką Nao Hibino (WTA 106) i będzie to ich pierwsze spotkanie.

Odpadła Carla Suarez (WTA 25), dla której był to drugi występ w sezonie Hiszpanka nie wystąpiła w Brisbane i Sydney oraz nie broniła tytułu w Dosze i zrezygnowała ze startu w Dubaju z powodu kontuzji barku. We wtorek przegrała 6:2, 1:6, 3:6 z Miyu Kato (WTA 201). W ciągu 92 minut tenisistka z Barcelony dała się przełamać pięć razy. Występu w Kuala Lumpur nie będzie miło wspominać Caroline Garcia (WTA 23), która uległa 5:7, 2:6 Annie Kalinskiej (WTA 173). Francuzka zaserwowała dziewięć asów, ale miała tylko jednego break pointa, a sama cztery razy oddała podanie.

W II rundzie Magda Linette zagra w czwartek z Shuai Peng (WTA 49), która we wtorek pokonała 6:1, 6:4 Kai-Chen Chang (WTA 113). W ciągu 89 minut Tajwanka popełniła 10 podwójnych błędów i wykorzystała tylko jedną z ośmiu szans na przełamanie. Chinka w tym roku osiągnęła finał w Tajpej, a w drodze do III rundy w Dubaju wyeliminowała Barborę Strycovą.

Fantastyczny powrót Realu Madryt! Królewscy uratowali pozycję lidera [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Nie powiodło się Su-Wei Hsieh (WTA 98), mistrzyni malezyjskiej imprezy z 2012 roku. Tajwanka nie wykorzystała prowadzenia 5:3 w pierwszym secie i przegrała 5:7, 7:5, 1:6 z Sabiną Szaripową (WTA 155). W drugiej partii reprezentantka Uzbekistanu z 2:5 wyrównała na 5:5, by ją ostatecznie przegrać, ale w trzeciej nie dała rywalce najmniejszych szans.

Qiang Wang (WTA 60) wygrała 6:1, 6:3 z Niną Stojanović (WTA 127). Chinka zaserwowała cztery asy i obroniła trzy break pointy. Serbka popełniła siedem podwójnych błędów.

Alya Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)