WTA Indian Wells: Kirsten Flipkens ostudziła zapał Catherine Bellis, udany powrót Jeleny Ostapenko

Belgijka Kirsten Flipkens pokonała 4:6, 6:1, 6:4 Amerykankę Catherine Bellis i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells.

PAP/EPA / JOE CASTRO

W ubiegłym miesiącu Catherine Bellis (WTA 55) pokonała Agnieszkę Radwańską w drodze do ćwierćfinału w Dubaju. W Indian Wells Amerykanka odpadła w I rundzie po porażce z Kirsten Flipkens (WTA 87). Belgijka wróciła z 0:3 w III secie, zdobyła cztery ostatnie gemy i zwyciężyła 4:6, 6:1, 6:4 po godzinie i 57 minutach walki. 17-letniej Bellis naliczono 15 kończących uderzeń i 43 niewymuszone błędy. Flipkens miała 24 piłki wygrane bezpośrednio i 37 pomyłek. W II rundzie półfinalistka Wimbledonu 2013 zmierzy się z Garbine Muguruzą (WTA 7), z którą ma bilans meczów 2-2.

Podobnie jak Flipkens, blisko odpadnięcia była Jelena Ostapenko (WTA 64). Łotyszka wróciła z 3:5 w III secie i pokonała 6:4, 2:6, 7:6(3) Dankę Kovinić (WTA 74). W odniesieniu zwycięstwa 19-latce z Rygi nie przeszkodziło popełnienie 10 podwójnych błędów. Była od rywalki gorsza o jedno przełamanie (7-8), ale za to zdobyła o trzy punkty więcej (99-96). Kolejną rywalką Ostapenko będzie Dominika Cibulkova (WTA 5), z którą w ubiegłym roku przegrała w Eastbourne w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

W wewnątrz rumuńskim meczu Monica Niculescu (WTA 45) wygrała 4:6, 6:3, 6:1 z Soraną Cirsteą (WTA 66). 29-latka z Bukaresztu wykorzystała siedem z ośmiu break pointów i zdobyła 19 z 26 punktów przy drugim podaniu rywalki. Była to ich pierwsza konfrontacja od 2010 roku, gdy zmierzyły się w kwalifikacjach do turnieju w Montrealu. Bilans ich wszystkich meczów to teraz 5-2 dla Niculescu. W kolejnej rundzie zmierzy się z Timeą Bacsinszky (WTA 16), z którą przegrała dwa ostatnie spotkania, jakie odbyły się w Wimbledonie w 2015 i 2016 roku. Rumunka odniosła cztery zwycięstwa w dotychczasowych siedmiu starciach ze Szwajcarką.

W II rundzie dojdzie do wewnątrz brytyjskiej konfrontacji. Johanna Konta (WTA 11) zagra z Heather Watson (WTA 108), która pokonała 4:6, 6:2, 6:2 Nicole Gibbs (WTA 94). 24-latka z Guernsey popełniła siedem podwójnych błędów, ale też wykorzystała sześć z 13 break pointów. Brytyjka posłała 26 kończących uderzeń przy 39 niewymuszonych błędach. Amerykance zanotowano 15 piłek wygranych bezpośrednio i 34 pomyłki.

Johanna Larsson (WTA 57) wygrała 7:6(3), 6:3 z Camilą Giorgi (WTA 73). Włoszka popełniła osiem podwójnych błędów i trzy razy oddała własne podanie. W II rundzie Szwedka zmierzy się ze Swietłaną Kuzniecową (WTA 8) i będzie to ich pierwsze spotkanie.