WTA Indian Wells: Andżelika Kerber przetrwała napór Pauline Parmentier, Kristina Mladenović wyeliminowała Simonę Halep

Zaledwie jedna piłka dzieliła Andżelikę Kerber od stanu 2:5 w trzecim secie pojedynku III rundy z Pauline Parmentier. Niemka zdołała jednak odrobić straty i awansować dalej. Z turniejem pożegnała się natomiast Simona Halep.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / LUKAS COCH

Andżelika Kerber pokonała Pauline Parmentier 7:5, 3:6, 7:5 i awansowała do IV rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells. Gdyby nie pomyłka sędziego, Niemka miałaby w trzecim secie zdecydowanie większe kłopoty. Przy stanie 4:2 i 40-30 na korzyść serwującej Francuzki druga rozstawiona posłała piłkę na aut, jednak nie został on wywołany, a 31-latka nie poprosiła o sprawdzenie. Powtórka telewizyjna wyraźnie pokazała, że punkt należał się Parmentier. Gema dla 62. tenisistki świata nie było, za to Kerber w niedługim czasie odrobiła straty.

- Temperatura jest tutaj naprawdę wysoka - powiedziała po trwającym dwie godziny i 32 minuty meczu Niemka. - Pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie. Pauline od pierwszych piłek grała niesamowicie. Obie walczyłyśmy do samego końca. Mam za sobą udane sesje treningowe, więc jestem gotowa do rywalizacji nawet przez trzy godziny - dodała.

W całym meczu Kerber zanotowała 27 winnerów i 40 pomyłek, natomiast Parmentier 47 piłek bezpośrednio wygranych i 51 błędów.

Triumfatorka ubiegłorocznych Australian Open i US Open powalczy o swój pierwszy od 2013 roku ćwierćfinał w Indian Wells z Jeleną Wiesniną. Rosjanka pokonała Timeę Babos 6:4, 1:6, 6:4, mimo że w trzecim secie przegrywała najpierw 1:2, a nieco później 2:3 ze stratą podania.

Kristina Mladenović wygrała w poniedziałek z rozstawioną z numerem czwartym Simoną Halep 6:3, 6:3 i odniosła drugie w tym sezonie zwycięstwo nad tenisistką notowaną w Top 5 (w Dubaju okazała się lepsza od Karoliny Pliskovej). Francuzka największe kłopoty napotkała na swojej drodze w samej końcówce spotkania, bowiem przy pierwszych dwóch meczbolach, wypracowanych przy stanie 5:2, popełniła dwa podwójne błędy. Finalnie wykorzystała piątą okazję.

W całym spotkaniu Rumunka wykorzystała tylko trzy z 22 break pointów, natomiast Francuzka sześć z 12. Kolejną rywalką Mladenović będzie Lauren Davis, która pokonała Julię Görges 6:1, 6:4.

- Po pierwszym secie odczuwałam zmęczenie w nogach - powiedziała Halep. - Nie jestem jeszcze w stu procentach gotowa, więc muszę ciężko popracować.