WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Turniej Pekao Szczecin Open najlepszy w cyklu ATP Challenger Tour

Turniej Pekao Szczecin Open został uznany za najlepszą imprezę rangi ATP Challenger Tour w sezonie 2016. Podobne wyróżnienia otrzymały zawody w Brunszwiku i Mons.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
PAP / Marcin Bielecki

- Miło nam, że do jubileuszu 25-lecia przystąpimy jako laureaci tego wyjątkowego wyróżnienia. Challenger Pekao Szczecin Open to bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne, ale też kosztowne. Budżet naszego turnieju wynosi około miliona euro, co sprawia, że należymy do największych cyklicznie odbywających się sportowych imprez w kraju, obok wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Swoją wysoką pozycję zawdzięczamy przede wszystkim sponsorom tytularnym - Bankowi Pekao S.A. i Miastu Szczecin, którzy są z nami od samego początku, ale i wielu innym firmom związanymi z naszym challengerem od wielu lat - uważa dyrektor Pekao Szczecin Open, Krzysztof Bobala.

W tym roku Challenger Awards otrzymają również challengery Sparkassen Open rozgrywany w Brunszwiku (Niemcy) oraz Ethias Open w Mons (Belgia) - triumfatorzy pierwszej edycji. Wcześniej tę nagrodę przyznawano okolicznościowo za wyjątkowo udane i spektakularne turnieje. Pekao Szczecin Open zostało w ten sposób wyróżnione w 2002 roku.

Challenger Awards to wyróżnienie szczególne, choćby dlatego, że w ubiegłym roku w oficjalnym kalendarzu ATP Challenger Tour znalazło się aż 166 turniejów w 42 krajach świata. Nagrodę przyznaje się na podstawie ocen zamieszczonych w szczegółowym raporcie przygotowywanym zawsze przez supervisora ATP (ocenia z detalami wszystkie szczegóły dotyczące organizacji), a także internetowego głosowania przeprowadzonego wśród tenisistów (poprzez specjalną platformę stworzoną przez ATP World Tour).

- Właśnie fakt, że w wyborze tak istotny jest głos tenisistów, dodaje tej nagrodzie szczególnej wartości. Od wielu lat napływają do nas od samych zawodników sygnały, że organizujemy challenger na poziomie turniejów ATP World Tour. Ta opinia krążąca pomiędzy nimi przekłada się na coroczną, świetną obsadę Pekao Szczecin Open i co za tym idzie, ogromne zainteresowanie kibiców. Choćby w ubiegłym roku odnotowaliśmy rekordową frekwencję przekraczającą 25 tysięcy osób, a mecze Jurka Janowicza przyciągnęły na trybuny kortu centralnego komplet widzów, choć była to tylko pierwsza i druga runda - podkreśla Bobala w rozmowie z pekaoszczecinopen.pl.

ZOBACZ WIDEO Himalaista Adam Bielecki: nawet jeśli urwie mi nogę, do końca będę walczył o życie

Który polski challenger jest najlepszy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
pekaoszczecinopen.pl

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Lovuś 0
  Szkoda, że nie awansują raczej nigdy na turniej ATP. :/
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)