ATP Miami: trzeci krecz Ołeksandra Dołgopołowa w ciągu 30 dni, Milos Raonić zwyciężył po przerwie

Milos Raonić z powodzeniem powrócił na korty po miesięcznej absencji i w dwóch setach pokonał Viktora Troickiego. Ołeksandr Dołgopołow skreczował natomiast po raz trzeci w ciągu 30 dni, narzekając na problemy z przywodzicielem.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / MADE NAGI

Milos Raonić rozegrał w piątek pierwsze spotkanie od miesiąca - wcześniej z powodu problemów z udem nie przystąpił do finałowego meczu w Delray Beach oraz wycofał się z turniejów organizowanych w Acapulco i Indian Wells.

Kanadyjczyk pokonał Viktora Troickiego 6:3, 7:5 i awansował do III rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Miami, w której zmierzy się z 20-letnim Jaredem Donaldsonem. - Sam rezultat musi mnie zadowalać - powiedział Raonić. - Wygrałem spotkanie i dostałem kolejną szansę, aby za dwa dni znów wystąpić. Siłą rzeczy nie jestem w najlepszej formie, ale na szczęście ten turniej jest długi, a wszystko może się zmienić - dodał 26-latek, któremu w Miami pomaga Jesse Levine, były 69. tenisista świata. Raonić nie wyklucza dłuższej współpracy z rodakiem.

Jeremy Chardy po raz pierwszy od 2009 roku pokonał Marina Cilicia, dzięki czemu awansował do III rundy turnieju w Miami. Chorwat natomiast poniósł czwartą w tym sezonie porażkę w starciu z tenisistą notowanym poza Top 70 rankingu ATP. Kolejnym rywalem Francuza będzie Fabio Fognini.

Włoch wygrał z Joao Sousą 7:6(8), 2:6, 6:3. Początkowo nic nie wskazywało na tak zaciętą pierwszą partię, ponieważ Fognini objął prowadzenie 5:1, a przy stanie 5:2 wypracował sobie dwa setbole. Nieco później przegrywał jednak 3-5 w tie breaku i musiał bronić trzech szans dla Portugalczyka na wygranie partii.

Philipp Kohlschreiber wybronił się w trzecim secie ze stanu 2:5 ze stratą podwójnego przełamania i pokonał Taylora Fritza 7:5, 3:6, 7:6(4) po dwóch godzinach i 27 minutach spędzonych na korcie. Jego kolejnym rywalem będzie albo Rafael Nadal, albo Dudi Sela

W piątek rozegrano również dwa spotkania w ramach I rundy, które zostały przerwane dzień wcześniej z powodu opadów deszczu. Ołeksandr Dołgopołow skreczował po raz trzeci w ciągu 30 dni (ćwierćfinał w Rio de Janeiro, II runda w Indian Wells i I runda w Miami). Ukrainiec napisał na Instagramie, że w ostatnim czasie miewał sporo problemów z mięśniem przywodzicielem. Zwycięzca tego starcia, Malek Jaziri, zagra w II rundzie z Feliciano Lopezem. Thomaz Bellucci, który okazał się lepszy od Stephane Roberta, zmierzy się natomiast z Johnem Isnerem.