WTA Miami: Karolina Pliskova i Barbora Strycova zmierzą się o ćwierćfinał, awans Dominiki Cibulkovej

Czeszka Karolina Pliskova pokonała 7:5, 6:3 Kazaszkę Julię Putincewą i awansowała do IV rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Miami.

PAP/EPA / LARRY W. SMITH

Karolina Pliskova (WTA 3) i Julia Putincewa (WTA 32) zafundowały kibicom znakomite spotkanie, zwłaszcza w I secie, pełnym widowiskowych akcji i wymian toczonych w zawrotnym tempie. Kazaszka prowadziła 2:0, ale trzy gemy z rzędu zdobyła Czeszka. Putincewa obroniła osiem piłek setowych, ale dziewiątą Pliskova wykorzystała. O wyniku drugiej partii, na początku której deszcz spowodował kilkugodzinną przerwę, zadecydowało jedyne przełamanie, jakie finalistka US Open 2016 uzyskała na 4:2.

W trwającym 95 minut meczu Pliskova zaserwowała pięć asów i wykorzystała trzy z 12 break pointów. Czeszka wygrała 21. mecz w 2017 roku (bilans 21-3). Po raz drugi w sezonie pokonała Putincewą. W styczniu w Brisbane zwyciężyła 6:3, 6:1. Od stycznia Pliskova tylko z jednego turnieju odpadła przed ćwierćfinałem. Przytrafiło się jej to w Dubaju, gdy w II rundzie przegrała z Kristiną Mladenović. Poza tym zdobyła tytuły w Brisbane i Dosze oraz doszła do ćwierćfinału Australian Open i półfinału w Indian Wells.

Barbora Strycova (WTA 20) pokonała 6:2, 6:4 Janę Cepelovą (WTA 105). Czeszka prowadziła 6:2, 5:1, ale mecz zakończyła dopiero w 10. gemie II seta. Walcząca do końca Słowaczka obroniła osiem piłek meczowych, ale dziewiątej już nie dała rady. W trwającym 86 minut spotkaniu 30-letnia Strycova wykorzystała pięć z 10 break pointów i zdobyła 66 ze 114 rozegranych punktów.

Dominika Cibulkova (WTA 4) wygrała 6:2, 6:3 z Kirsten Flipkens (WTA 85). Belgijka zdobyła tylko 22 z 56 punktów w swoich gemach serwisowych. Naliczono jej 11 kończących uderzeń i 18 niewymuszonych błędów. Słowaczka miała 18 piłek wygranych bezpośrednio i 14 pomyłek.

W IV rundzie Cibulkova zmierzy się z Lucie Safarovą (WTA 36), z którą ma bilans meczów 5-2. Pliskova spotka się ze Strycovą, z którą raz wygrała (Dubaj 2015) i raz przegrała (Birmingham 2016).

W walce o ćwierćfinał dojdzie do starcia Garbine Muguruzy (WTA 6) z Karoliną Woźniacką (WTA 14). Dunka pokonała 6:4, 6:2 Soranę Cirsteę (WTA 65). W ciągu 81 minut byłej liderce rankingu naliczono 12 kończących uderzeń i 12 niewymuszonych błędów. Rumunka miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek. Woźniacka trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 12 break pointów. Podwyższyła na 5-3 bilans meczów z Cirstea. Z Muguruzą Duka wygrała jedno z pięciu dotychczasowych spotkań. Po raz drugi zmierzą się w Miami. W 2013 roku Hiszpanka zwyciężyła 6:2, 6:4.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Miami?