ATP Monte Carlo: Rafael Nadal ruszył po "decimę", Grigor Dimitrow znów odpadł po pierwszym meczu

Rafael Nadal w trzech setach pokonał Kyle'a Edmunda w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. Już po pierwszym meczu odpadł Grigor Dimtrow, który przegrał z Janem-Lennardem Struffem.

Marcin Motyka
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER

W erze zawodowego tenisa żaden tenisista nie ma koncie dwucyfrowej liczby triumfów w jednym turnieju. To może się zmienić za sprawą Rafaela Nadala, który w środę rozpoczął walkę o dziesiąty w karierze tytuł w imprezie w Monte Carlo. Rozpoczął od bardzo trudnego pojedynku z Kyle'em Edmundem.

Początkowo wydawało się, że dla Nadala będzie to spacerek. Hiszpan bowiem wygrał pierwszą partię 6:0. Ale Edmund nie załamał się, zacisnął zęby, walczył i w nagrodę niespodziewanie triumfował w drugim secie 7:5. Brytyjczyk stał się równorzędnym przeciwnikiem dla utytułowanego Majorkanina. Co więcej, coraz częściej przejmował inicjatywę, a jego forhend siał popłoch. Nadal znalazł się w trudnej sytuacji, ale przechylił szalę na swoją korzyść, wygrywając decydującą odsłonę 6:3.

Dla Nadala był to 400. w karierze mecz na korcie ziemnym. 366. wygrany. - Byłem zaskoczony poziomem gry Kyle'a w drugim i trzecim secie. Tym bardziej, że miałem udany początek i pierwszego seta wygrałem 6:0. On rozegrał świetny mecz i cieszę się, że udało mi się wygrać - powiedział Nadal.

W III rundzie Hiszpan zmierzy się z Alexandrem Zverevem, z którym ma bilans 2-0, ale oba zwycięstwa (Indian Wells 2016 i Australian Open 2017) wywalczył po niesamowicie trudnych bojach. - On jest tenisistą o ogromnym potencjalne. W przyszłości może być numerem jeden. Ma dopiero 19 lat, a już gra na bardzo wysokim poziomie - ocenił obrońca tytułu.

Czy to już kryzys? Grigor Dimitrow, który w dwóch pierwszych miesiącach sezonu imponował formą, przegrał trzeci kolejny mecz z niżej notowanym rywalem. Po porażkach w Miami z Guido Pellą i w Marrakeszu z Tommym Robredo przyszła przegrana w II rundzie w Monte Carlo z Janem-Lennardem Struffem.

Pokonanie aktualnie 11. w rankingu ATP Dimitrowa to dla Struffa drugie największe zwycięstwo w karierze. O pierwszy awans do ćwierćfinału turnieju rangi ATP Masters 1000 Niemiec powalczy z Diego Schwartzmanem, który w środę wyeliminował Roberto Bautistę, oznaczonego numerem 12.

W innej argentyńsko-hiszpańskiej konfrontacji górą okazał się tenisista z Europy. Albert Ramos, rozstawiony z "15", wygrał 6:2, 6:2 z Carlosem Berlocqiem i w III rundzie stanie naprzeciw Andy'ego Murraya.

Monte-Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)