WTA Stuttgart: Kristina Mladenović lepsza od Andżeliki Kerber. Niemka nie obroni tytułu!

PAP/EPA / RONALD WITTEK

Andżelika Kerber nie zdobędzie trzeciego tytułu w turnieju WTA Premier w Stuttgarcie. Już w II rundzie Niemka przegrała 2:6, 5:7 z Francuzką Kristiną Mladenović.

Kristina Mladenović (WTA 19) prowadziła 6:2, 3:0, ale Andżelika Kerber (WTA 22) podniosła poziom swojej gry i zdobyła trzy gemy z rzędu. Jednak Niemka nie zdołała odwrócić losów tego spotkania. Po 96 minutach do ćwierćfinału awansowała Francuzka, która w piątek zmierzy się z Hiszpanką Carlą Suarez (WTA 25).

Mladenović zaserwowała pięć asów i obroniła sześć z siedmiu break pointów. Naliczono jej 36 kończących uderzeń i 26 niewymuszonych błędów. Spotkanie zakończyła efektownym krosem forhendowym. Kerber miała 17 piłek wygranych bezpośrednio i 17 pomyłek. Było to czwarte spotkanie obu tenisistek. W trzech poprzednich (Brisbane 2014, Cincinnati i Wuhan 2016) lepsza była Niemka.

Francuzka potwierdza bardzo dobrą dyspozycję. W tym roku zdobyła tytuł w Petersburgu, zaliczyła finał w Acapulco i doszła do półfinału w Indian Wells. Dla odmiany Kerber w obecnym sezonie gra słabo. Jedyny finał osiągnęła w Monterrey. Przegrała w nim z Anastazją Pawluczenkową.

Zwycięska seria Kerber w Stuttgarcie dobiegła końca. Niemka to triumfatorka tej imprezy z 2015 i 2016 roku.

Karolina Pliskova (WTA 3) pokonała 7:6(2), 6:4 Coco Vandeweghe (WTA 23). W trwającym godzinę i 42 minuty meczu Amerykanka zaserwowała 12 asów, o pięć więcej od rywalki, ale wykorzystała tylko jedną z pięciu szans na przełamanie. Czeszka zdobyła o dziewięć punktów więcej niż jej przeciwniczka. Było to trzecie spotkanie obu tenisistek w głównym cyklu. W Wimbledonie 2015 i w ubiegłym roku w Dubaju górą była Amerykanka. W ćwierćfinale Pliskova zagra z Laurą Siegemund (WTA 49).

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)