WTA Stuttgart: Laura Siegemund znów w finale u siebie w domu

Laura Siegemund po raz drugi z rzędu pokonała Simonę Halep w turnieju WTA Premier w Stuttgarcie. Niemka zagra w niedzielnym finale z Kristiną Mladenović.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / RONALD WITTEK

Laura Siegemund po raz drugi z rzędu zagra w finale turnieju WTA Premier na kortach ziemnych w Stuttgarcie. 29-latka pokonała w sobotę Simonę Halep 6:4, 7:5. Warto dodać, że Niemka w tym sezonie okazała się lepsza m.in. od Swietłany Kuzniecowej, Venus Williams i Karoliny Pliskovej.

Początek meczu z pewnością wprowadził w osłupienie niejednego oglądającego, ponieważ Siegemund w tempie ekspresowym kolekcjonowała kolejne gemy, obejmując pewne prowadzenie 4:0 i 30-0. W tym czasie Halep wygrała zaledwie siedem piłek. Mimo pokaźnej przewagi Niemka wcale nie wygrała tego seta bez większego wysiłku. Rumunka ruszyła do ataku i równie szybko doprowadziła do rezultatu 3:4. Wówczas na korcie pojawił się Markus Gentner, trener faworytki gospodarzy. Finalnie Siegemund rozstrzygnęła partię na swoją korzyść 6:4.

W drugim secie Rumunka zmarnowała wiele okazji. Prowadziła 2:1, 3:2 i 5:3 z przewagą przełamania, a przy stanie 5:4 wypracowała sobie dwa setbole z rzędu. Do tego serwowała. Atut piłki w ręce na nic się zdał. Piąta tenisistka świata przegrała z 49. 4:6, 5:7 po godzinie i 43 minutach spędzonych na korcie.

Warto dodać, że Siegemund po raz drugi z rzędu pokonała Halep na kortach w Stuttgarcie. Sezon temu zatrzymała ją na etapie II rundy.

W całym spotkaniu Siegemund posłała na drugą stronę 26 winnerów i popełniła 28 błędów. Halep natomiast popisała się 17 piłkami bezpośrednio wygranymi i zanotowała 15 pomyłek.

29-letnia Niemka, zapytana po meczu o stojący niedaleko kortu samochód marki Porsche, do którego kluczyki może dostać już w niedzielę, odpowiedziała:. - Do tego jeszcze daleka droga. Przede mną bardzo trudne spotkanie przeciwko Mladenović. Chcę się do niego jak najlepiej przygotować. Kristina ma dobry serwis i prezentuje agresywny styl gry. Ona też może wygrać ten samochód, więc uważam, że nie powinnam o tym za dużo myśleć, tylko skupić się na planie taktycznym.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)