WTA Rabat: Włoszki dobrze rozpoczęły maj, Francesca Schiavone i Sara Errani w II rundzie

Francesca Schiavone pokonała 6:4, 6:1 Węgierkę Timeę Babos i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Rabacie. Pierwszy mecz wygrała również inna Włoszka, Sara Errani.

PAP/EPA / LEONARDO MUNOZ

W ubiegłym miesiącu Francesca Schiavone (WTA 100) wywalczyła tytuł w Bogocie. Była wówczas klasyfikowana na 168. miejscu w rankingu. W tym tygodniu 36-letnia Włoszka gra w Rabacie. W I rundzie marokańskiej imprezy oddała pięć gemów Timei Babos (WTA 34). W trwającym 88 minut meczu mistrzyni Rolanda Garrosa 2010 obroniła siedem z dziewięciu break pointów, a sama sześć razy przełamała Węgierkę.

Sara Errani (WTA 102) wygrała 6:3, 6:3 z Anną Blinkową (WTA 127), finalistką juniorskiego Wimbledonu 2015. W ciągu 83 minut 18-letnia Rosjanka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko dziewięć z 31 punktów przy swoim drugim podaniu.

Kolejną rywalką Errani będzie Alison Riske (WTA 40), która pokonała 6:2, 6:4 Alize Cornet (WTA 43). Francuzka przegrywała 2:6, 0:3, ale w II secie wyrównała na 3:3. W 10. gemie obroniła trzy piłki meczowe, jednak czwartej nie udało się jej zniwelować. W trwającym 94 minuty meczu Amerykanka zamieniła na przełamanie sześć z 10 szans.

Dobrze maj rozpoczęły Włoszki, za to porażki poniosły Belgijki. Yanina Wickmayer (WTA 74) prowadziła 2:0 w I secie, ale uległa Jekaterinie Makarowej (WTA 41) 3:6, 2:6. W ciągu 73 minut półfinalistka US Open 2009 popełniła siedem podwójnych błędów. Rosjanka zdobyła 27 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Varvara Lepchenko (WTA 73) pokonała 6:3, 1:6, 6:3 Kirsten Flipkens (WTA 92). Amerykanka zdobyła o trzy punkty więcej od Belgijki (82-79).

Julia Putincewa (WTA 32) wygrała 6:3, 6:4 z Andreą Petković (WTA 79). W trwającym godzinę i 41 minut meczu było 12 przełamań, z czego siedem na korzyść Kazaszki. Dla Niemki to trzeci od marca turniej, z którego odpadła w I rundzie (po Miami i Stambule).

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)

Sara Errani (Włochy) - Anna Blinkowa (Rosja, WC) 6:3, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Rabacie?