WTA Praga: Camila Giorgi pożegnała Karolinę Pliskovą, Magda Linette poznała rywalkę

Czeszka Karolina Pliskova przegrała 6:7(6), 2:6 z Włoszką Camilą Giorgi w I rundzie turnieju WTA International w Pradze. Rywalką Magdy Linette będzie reprezentantka gospodarzy Lucie Hradecka.

PAP/EPA / PETER KLAUNZER

Karolina Pliskova (WTA 3) zaprezentowała się bardzo słabo przed własną publicznością. Sprawiała wrażenie sennej, mnóstwo piłek wyrzuciła daleko poza kort. W 2015 roku zdobyła w Pradze tytuł, a teraz odpadła już w I rundzie. Po raz drugi w sezonie została wyeliminowana po pierwszym meczu. W Dubaju przegrała z Kristiną Mladenović. Na początku roku Czeszka wywalczyła tytuły w Brisbane i Dosze.

W I secie Pliskova z 1:4 wyrównała na 4:4, a przy 4:5 obroniła dwie piłki setowe. Kolejne trzy setbole odparła w tie breaku, gdy z 3-6 doprowadziła do 6-6. Jednak dwa kolejne punkty padły łupem Camili Giorgi (WTA 90). W II secie Włoszka odskoczyła na 4:0, aby ostatecznie zwyciężyć 7:6(6), 6:2. W trwającym 98 minut meczu Czeszka zaserwowała pięć asów, ale wykorzystała tylko jedną z pięciu szans na przełamanie.

Pliskova i Giorgi po raz drugi spotkały się w Pradze. W ubiegłym roku w ćwierćfinale Czeszka straciła trzy gemy. Kolejną rywalką Włoszki Qiang Wang (WTA 56), która pokonała 6:1, 4:6, 6:2 Marię Sakkari (WTA 96). W ciągu godziny i 49 minut Chinka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama pięć razy przełamała Greczynkę.

Do II rundy awansowała Marketa Vondrousova (WTA 115), która kilka tygodni temu zdobyła tytuł w Biel/Bienne. W poniedziałek 17-latka z Sokolova wygrała 6:7(6), 7:5, 6:2 z Cariną Witthöft (WTA 71). W I secie Czeszka nie wykorzystała prowadzenia 4:0. W II partii wróciła z 1:3, a w decydującej odsłonie odskoczyła na 4:1 i kolejnego zwrotu akcji nie było. W trwającym dwie godziny i 29 minut meczu Vondrousova zaserwowała pięć asów i wykorzystała osiem z 19 break pointów.

Oceane Dodin (WTA 63) pokonała 7:5, 6:4 Annikę Beck (WTA 66). W ciągu 95 minut Francuzka cztery razy oddała podanie, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 12 okazji.

W poniedziałek zakończone zostały kwalifikacje i rywalkę poznała Magda Linette (WTA 80). Będzie nią Lucie Hradecką (WTA 173), z którą Polka dwa razy przegrała w eliminacjach (Australian Open 2014, Sydney 2016). Poznanianka zmierzy się z Czeszkę we wtorek (początek około godz. 12:30).

Marketa Vondrousova (Czechy, WC) - Carina Witthöft (Niemcy) 6:7(6), 7:5, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette awansuje do II rundy turnieju WTA w Pradze?