Challenger Gimcheon: Hubert Hurkacz powalczy o ćwierćfinał singla

Hubert Hurkacz awansował do II rundy turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w koreańskim Gimcheon. We wtorek polski tenisista pokonał Soon Woo Kwona 6:4, 6:3.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Mecz trwał 68 minut, ale wcale nie był łatwy dla 20-latka z Wrocławia. Soon Woo Kwon (ATP 262) przełamał jako pierwszy, co było wynikiem słabszej postawy naszego reprezentanta. W piątym gemie Polaka zawiódł serwis, a do tego popełnił on kilka prostych błędów w wymianach.

Strata podania nie miała jednak wpływu na zmianę stylu gry Huberta Hurkacza (ATP 328). Polski zawodnik starał się być konsekwentny i dobrze spisywał się na returnie. Dobrze funkcjonował bekhend, który umożliwiał mu uzyskanie przewagi na korcie. 19-letni Koreańczyk nie radził sobie z agresywnymi krosowymi zagraniami rywala.

W pierwszym secie Kwon wygrał od stanu 3:2 tylko gema. W drugiej partii stracił serwis w czwartym gemie, choć wcześniej i później sam miał kilka szans na przełamanie. Hurkacz nie dał sobie odebrać prowadzenia. Cały pojedynek zwieńczył wynikiem 6:4, 6:3 przy drugiej piłce meczowej.

Wrocławianin obronił we wtorek aż dziewięć z 10 break pointów, a sam postarał się o trzy przełamania. Naszemu reprezentantowi zapisano na konto także cztery asy i cztery podwójne błędy. Koreańczyk serwował na niższym procencie od Polaka (53-62). Posłał zaledwie dwa asy i miał jeden podwójny błąd.

Po regulaminowej przerwie Hurkacz przystąpił do rywalizacji w turnieju debla. Wspólnie z Austriakiem Lucasem Miedlerem zmierzył się z Davidem O'Hare i Joe'em Salisburym, ale lepsza okazała się rozstawiona z "czwórką" irlandzko-brytyjska para, która wygrała 7:6(3), 7:5.

Środa będzie dla Hurkacza dniem wolnym. W czwartek jego przeciwnikiem w pojedynku o ćwierćfinał zawodów Gimcheon Challenger będzie oznaczony trzecim numerem Kanadyjczyk Vasek Pospisil (ATP 111). Polak wywalczył już w Korei dziewięć punktów do rankingu ATP.

Gimcheon Challenger, Gimcheon (Korea Południowa)
ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 50 tys. dolarów
wtorek, 2 maja

I runda gry pojedynczej:

Hubert Hurkacz (Polska, Q) - Soon Woo Kwon (Korea Południowa) 6:4, 6:3

I runda gry podwójnej:

David O'Hare (Irlandia, 4) / Joe Salisbury (Wielka Brytania, 4) - Hubert Hurkacz (Polska, Q) / Lucas Miedler (Austria, Q) 7:6(3), 7:5

Czy Hubert Hurkacz awansuje do ćwierćfinału?