ATP Stambuł: Niełatwe zwycięstwo Milosa Raonicia. Pewna wygrana Marina Cilicia

Milos Raonić powrócił w środę na kort po przerwie spowodowanej kontuzją przywodziciela. Kanadyjczyk w II rundzie turnieju ATP World Tour w Stambule z trudem pokonał Aljaza Bedene. Do ćwierćfinału pewnie awansował za to oznaczony "dwójką" Marin Cilić.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / JULIAN SMITH

Pojedynek Milosa Raonicia z Aljazem Bedene zapowiadał się wyjątkowo interesująco. Kanadyjczyk powracał do rywalizacji po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej urazem przywodziciela, natomiast Brytyjczyk złapał w ostatnich tygodniach formę i doszedł do finału imprezy w Budapeszcie.

W Stambule urodzony w Lublanie tenisista zaskoczył finalistę Wimbledonu 2016 i wygrał pierwszego seta po tie breaku. W partii otwarcia żaden z tenisistów nie wypracował nawet break pointa, natomiast w drugiej odsłonie o dwa przełamania postarał się Kanadyjczyk. Do żadnego breaka nie doszło w decydującym secie, którego Raonić rozstrzygnął w tie breaku.

Rozstawiony z "jedynką" tenisista wygrał z trudem 6:7(5), 6:3, 7:6(3), choć w całym meczu nie musiał bronić break pointa. W czwartek spotka się z oznaczonym "szóstką" Bernardem Tomiciem. Australijczyk dobrze czuje się na tureckiej mączce. W środę pokonał Brazylijczyka Rogerio Dutrę Silvę 7:5, 6:3.

Udany początek zawodów w Stambule zanotował grający z drugim numerem Chorwat Marin Cilić. Triumfator US Open 2014 pewnie zwyciężył Bośniaka Damira Dzumhura 6:3, 6:2. W piątek jego przeciwnikiem będzie rozstawiony z "ósemką" Belg Steve Darcis, który stracił zaledwie trzy gemy w pojedynku z Czechem Jirim Veselim.

TEB BNP Paribas Istanbul Open, Stambuł (Turcja)