WTA Praga: Barbora Strycova i Kristyna Pliskova w półfinale po zaciętych bataliach

Do półfinału turnieju WTA International na kortach ziemnych w Pradze awansowały dwie Czeszki, Barbora Strycova i Kristyna Pliskova.

PAP/EPA / PETER KLAUNZER

Po odpadnięciu Karoliny Pliskovej i Karoliny Woźniackiej, Barbora Strycova (WTA 18) jest najwyżej rozstawioną tenisistką, która pozostała w turnieju. W ćwierćfinale Czeszka pokonała 6:3, 5:7, 6:3 swoją rodaczkę Katerinę Siniakovą (WTA 39). W trwającym dwie godziny i 40 minut meczu wyżej notowana Czeszka wykorzystała siedem z 13 break pointów i zdobyła 107 z 201 rozegranych punktów.

W półfinale Strycova zmierzy się z Moną Barthel (WTA 82), która wygrała 7:6(0), 7:6(6) z Camilą Giorgi (WTA 99). W II secie Włoszka nie wykorzystała prowadzenia 5:2 oraz trzech piłek setowych przy 6-3 w tie breaku. W trwającym godzinę i 59 minut meczu obie tenisistki wykorzystały po cztery z sześciu break pointów. Niemka zdobyła o 12 punktów więcej (90-78). Bilans spotkań Strycovej z Barthel to 3-3.

Kristyna Pliskova (WTA 58) pokonała 6:7(5), 6:4, 6:2 Beatriz Haddad Maię (WTA 144). W trwającym dwie godziny i trzy minuty spotkaniu Czeszka zaserwowała 12 asów. Obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama pięć razy przełamała rywalkę.

Ostatni ćwierćfinał został przerwany z powodu zapadających ciemności i jego dokończenie nastąpi w piątek. Chorwatka Ana Konjuh (WTA 33) i Łotyszka Jelena Ostapenko (WTA 50) opuściły kort przy stanie 1:1 w III secie.

J&T Banka Prague Open, Praga, (Czechy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 4 maja

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Barbora Strycova (Czechy, 3) - Katerina Siniakova (Czechy, 8) 6:3, 5:7, 6:3
Kristyna Pliskova (Czechy) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) 6:7(5), 6:4, 6:2
Mona Barthel (Niemcy, Q) - Camila Giorgi (Włochy) 7:6(0), 7:6(6)
Ana Konjuh (Chorwacja, 7) - Jelena Ostapenko (Łotwa) 6:3, 4:6, 1:1* do dokończenia

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Barbora Strycova awansuje do finału turnieju WTA w Pradze?