ATP Madryt: kontrolowany awans Andy'ego Murraya, dwa oblicza Davida Goffina

Andy Murray w dwóch setach pokonał Mariusa Copila w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Madrycie. Do 1/8 finału awansował także David Goffin, który wygrał z Florianem Mayerem.

Marcin Motyka
PAP/EPA / JUANJO MARTIN

Andy Murray jest jednym z trzech tenisistów (obok Rogera Federera i Rafaela Nadala), który wygrywał turniej ATP w Madrycie zarówno na korcie twardym, jak i ziemnym. Z kolei w tegorocznych zmaganiach w stolicy Hiszpanii Szkot po raz pierwszy występuje jako lider rankingu ATP i zarazem najwyżej rozstawiony uczestnik zawodów.

We wtorek Murray postawił pierwszy krok w kierunku powtórzenia sukcesu sprzed dziewięciu i dwóch lat. W II rundzie Mutua Madrid Open 2017 nie zaprezentował swojego najlepszego tenisa, ale w pełni kontrolował mecz i pokonał Mariusa Copila 6:4, 6:3. W ciągu 83 minut gry Brytyjczyk zaserwował trzy asy, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 76 proc. rozegranych punktów, posłał 14 zagrań kończących, popełnił dziewięć niewymuszonych błędów, ani razu nie został przełamany, a sam wykorzystał dwa z czterech break pointów.

Potencjalnym przeciwnikiem Murraya w 1/8 finału jest Borna Corić. Chorwat, który wszedł do głównej drabinki jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, zastępując Steve'a Darcisa, we wtorek wygrał 6:3, 7:6(5) z Mischą Zverevem. Aby zmierzyć się z liderem rankingu ATP, 20-letni Corić będzie musiał teraz wyeliminować lepszego z pary Pierre-Hugues Herbert - Lucas Pouille.

W III rundzie zameldował się już David Goffin. Belg w spotkaniu 1/16 finału z Florianem Mayerem pokazał dwa oblicza. W pierwszym secie miał spore kłopoty, popełniał wiele błędów, ale zwyciężył 7-3 w tie breaku. W drugiej partii natomiast całkowicie zdominował zmagania na korcie i nie oddał rywalowi nawet gema.

Wtorkowe popołudnie nie było udane dla Niemców. Prócz Zvereva i Mayera z Mutua Madrid Open pożegnał się również Tommy Haas. 39-latek z Hamburga, najstarszy uczestnik turnieju, dla którego był to ostatni występ w stolicy Hiszpanii, przegrał 4:6, 6:7(7) z Gillesem Mullerem. Tym samym Luksemburczyk sprawił sobie miły prezent na 34. urodziny i już może przygotowywać się do meczu III rundy z Milosem Raoniciem.