WTA Indian Wells: King pokazuje charakter, Dellaqua gromi

W czwartek poznaliśmy skład drugiej rundy turnieju WTA Pacific Life Open w Indian Wells (z pulą nagród 2,1 mln dol.). Tego dnia awans wywalczyła między innymi grająca z dziką kartą Amerykanka, Vania King, która po ciekawym meczu wygrała z Anne Kremer z Luksemburga 4:6, 6:3, 6:4.

Łukasz Roszak

Poprzez swoje zwycięstwo King udowodniła, że organizatorzy słusznie dali jej szanse na grę w turnieju głównym bez eliminacji. Pojedynek z Kremer nie należał do łatwych. W pierwszym secie King zagrała słabo. Jednak z gema na gem grała coraz lepiej, co wyraźnie wytrąciło z uderzenia jej przeciwniczkę. Zagrała agresywnie i żadna piłka nie była dla niej stracona. Przełożyło się to na końcowy sukces osiągnięty w dwie godziny i 30 minut.

- Jestem bardzo szczęśliwa ze zwycięstwa po takiej walce. W każdym meczu daję z siebie wszystko i sądzę, że w kolejnych grach będę grać jeszcze lepiej. Cieszę się, że mam okazję grać tu w Indian Wells - przyznała po meczu King. W drugiej rundzie czeka ją pojedynek z Włoszką Tatianą Garbin (nr 31).

Mecz bez historii - takim określenie należy nazwać pojedynek Australijki Casey Dellaqua z Olgą Puczkową z Rosji. Z pewnością potwierdzi to wynik 6:1, 6;1 osiągnięty w zaledwie 54 minuty. Australijka była tego dnia lepsza w prawie każdym aspekcie gry. Jedyną statystyką jaką wyróżniła się Rosjanka była liczba podwójnych błędów serwisowych - 9. Zwycięstwo w tym spotkaniu to udany rewanż na Płuczkowej, z która Dellaqua przegrała w 2006 na trawiastych kortach w Surbiton (Wielka Brytania). Czeszka Nicole Vaidisova sprawdzi w drugiej rundzie czy wygrana Australijki była efektem jej dobrej gry czy też może spowodowana słabością rywalki.

Do drugiej rundzie awansowały również takie zawodniczki jak: Argentynka Gisela Dulko, Rosjanka Jelena Vesnina czy Francuzka Aravana Rezai. Przypomnijmy, że w tej fazie rozgrywek na kortach w Indian Wells pojawią się wszystkie rozstawione zawodniczki, a wśród nich Polka Agnieszka Radwańska (nr 10).